Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Jednoduché veci, ktoré vám okamžite podporia vaše šťastie

Myseľ robí veľa. Ak sa rozhodnete byť šťastní, tak budete šťastní. V prvom rade sa pre to musíte rozhodnúť a potom robiť veci, ktoré vám vaše šťastie podporia. A to je dobré pre vaše mentálne i fyzické zdravie.

Ak sa chcete cítiť šťastnejší, vedzte, že vám k tomu dopomôžu aj nasledujúce veci:

1. Smiech – robte to, čo vás rozosmieva. Niekedy pomôže komédia alebo vtipné video. Niekedy pomôže, keď budete rozprávať iným svoje vtipné príhody. Smiech bojuje aj proti negatívnym vplyvom stredu a dodáva vám energiu.

2. Láskavosť – urobte niečo pekné pre druhých bez očakávania toho, aby vám to vrátili. Vám sa to vráti tak či tak.

3. Vďačnosť – buďte vďačný za to, čo máte. Vyjadrujte vďaku za všetko nové. Ďakujte za službu či láskavosť, ktorú vám poskytnú iní. Vedzte, že takýto prístup vedie k spokojnejšiemu životu.

4. Prítomnosť – zastavte sa a vnímajte prítomnosť, vnímajte svoje dýchanie, všímajte si svoje okolie. Niekedy potrebujeme len takýto pokoj, aby sme si cez krásu prítomnosti zlepšili svoju náladu. Nápomocná je v tomto smere meditácia.

5. Starostlivosť o seba – niekedy treba dať na prvé miesto samých seba. Porozmýšľajte, čo by vám urobilo radosť dnes a odložte neurgentné práce. Obdarujte sa pobytom v kúpeľoch, choďte na masáž...

6. Opätovné spojenia – náladu podporujú ľudské spojenia a na vaše šťastie bude mať vplyv aj opätovné stretnutie s niekým, koho ste už dlho nevideli. Nebojte sa iniciovať kontakt. Väčšinou ho ocení aj tá druhá osoba.

7. Pobyt vonku – nie je nič lepšie, ako pobyt na prirodzenom svetle a na čerstvom vzduchu. Vytvorte si zvyk chodiť aspoň raz denne von. Môžete sa prechádzať alebo si posedieť v parku na lavičke. Prospeje vám to.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist