Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Ako sa namotivovať k akcii, keď nad vami vyhráva lenivosť?

Ste nemotivovaní a nič sa vám nechce robiť, ale máte povinnosti alebo veci, ktoré by ste radi mali dokončené? Je normálne, že sa takto občas cítite, dôležité však je prekonať toto trápenie a aj napriek nemu sa pustiť do práce.

Kľúčom k úspechu je pracovitosť a disciplína. Ak chcete byť úspešní, musíte pravidelne vyhrávať takéto súboje s lenivosťou. Nebude vás trápiť len raz, preto, ak by na vás opäť prišlo také obdobie, opýtajte sa samých seba tieto tri otázky:

1. Čo nie je v poriadku?
Ak zrazu nie ste schopní dostať sa z útlmu, potom niečo nie je u vás v poriadku. Robíte prácu, ktorú nemáte radi? Zanedbávate svoje zdravie? Nevenujete priestor kvalitnému spánku? Pomáhate dosahovať niekomu inému ciele na úkor tých vašich? Opýtajte sa, čo vám chýba alebo čo spôsobuje to, že ste nemotivovaní. To je základný, úvodný krok.

2. Aký je môj skutočný dôvod?
Aby ste boli inšpirovaní a motivovaní k činnosti, musíte mať dôvod, prečo dané veci máte robiť. Jednoducho povedané – práca musí mať pre vás zmysel. Ak objavíte svoje „prečo“, potom pôjde pre vás všetko ľahšie. Keď ho budete mať a príde na vás lenivá chvíľka, len si tento dôvod pripomeňte.

3. Čo musím urobiť v tomto momente?
Keď už máte všetko premyslené, musíte to pretaviť aj do akcie. Práve konanie vás totiž dostane z krízy. Môžete vedieť dôvod toho, prečo sa vám nič nechce robiť. Môžete poznať aj dôvod, prečo by ste to mali ísť robiť. Kľúčom k úspechu je však činnosť. Najťažšie je vždy začať, ale keď začnete, už sa nejako rozbehnete. Len malá ľahká úloha vás dokáže naštartovať.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2021 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist