Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Maličkosti, po ktorých sa okamžite budete cítiť sebavedomejšie

USPECH.MNE.SK    |    26.11.2018
Dostanete úlohu, ktorá pre vás môže znamenať posun v kariére, ale zároveň ide o výzvu, ktorá vás straší. Myslíte si, že je príliš ťažká a vy nebudete schopní ju vykonať. Takto sa u vás prejavuje nedostatok sebavedomia. Ako si ho zvýšiť?

Ak vás niekedy v budúcnosti prepadne vlna neistoty, spomeňte si na tieto tipy:

1. Povedzte „áno“ - strach a neistotu vám pomôže prekonať konanie. Musíte sa rýchlo rozhodnúť predtým, ako budete všetko podrobne analyzovať. Keď dostanete nejakú príležitosť, jednoducho ju akceptujte a povedzte „áno“.

2. Meditujte - svoju mentálnu stránku si môžete upevniť aj krátkou meditáciou. Nájdite si pokojné miesto, sadnite si a 10 minút meditujte. Je to ideálne na začiatok vášho dňa.

3. Nalaďte sa hudbou - hudba ovplyvňuje to, ako sa cítite, preto si na pár minút zapnite niečo energetické a motivujúce. Keď chcete, môžete si popri počúvaní aj zaspievať. Okrem melódie tak na vás budú vplývať aj inšpirujúce slová.

4. Zaznamenávajte si pozitívnu spätnú väzbu - udržujte si zložku, v ktorej budete mať zaznamenané slová chvály, ktoré vám boli adresované. Keď sa budete cítiť neistí, stačí si ju otvoriť a prečítať.

5. Pomyslite na svoje úspechy - nevnímajte sa ako človeka prehier. Ak ste v ťažkých chvíľach, spomeňte si na veľké i malé úspechy, ktoré ste v minulosti dosiahli.

6. Uvedomte si, že v tom nie ste sami - je ľahké si myslieť, že to máte v živote ťažké a že ostatní sú naň vybavení lepšie. Pravdou však je. že každý je na tom rovnako. Ak úspešní ľudia majú neistoty. Aj tí na pohľad najsebavedomejší.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1250
EUR-CZK
25.682
EUR-HUF
320.09
EUR-PLN
4.2786
EUR-GBP
0.86470
Neprehliadnite
Citát dňa
„Zmyslom života nie je jednoducho len existovať, prežiť, ale postupovať vpred, ísť hore, niečo dosahovať a dobíjať. “
- Arnold Schwarzenegger

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist