Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Maličkosti, po ktorých sa okamžite budete cítiť sebavedomejšie

Dostanete úlohu, ktorá pre vás môže znamenať posun v kariére, ale zároveň ide o výzvu, ktorá vás straší. Myslíte si, že je príliš ťažká a vy nebudete schopní ju vykonať. Takto sa u vás prejavuje nedostatok sebavedomia. Ako si ho zvýšiť?

Ak vás niekedy v budúcnosti prepadne vlna neistoty, spomeňte si na tieto tipy:

1. Povedzte „áno“ - strach a neistotu vám pomôže prekonať konanie. Musíte sa rýchlo rozhodnúť predtým, ako budete všetko podrobne analyzovať. Keď dostanete nejakú príležitosť, jednoducho ju akceptujte a povedzte „áno“.

2. Meditujte - svoju mentálnu stránku si môžete upevniť aj krátkou meditáciou. Nájdite si pokojné miesto, sadnite si a 10 minút meditujte. Je to ideálne na začiatok vášho dňa.

3. Nalaďte sa hudbou - hudba ovplyvňuje to, ako sa cítite, preto si na pár minút zapnite niečo energetické a motivujúce. Keď chcete, môžete si popri počúvaní aj zaspievať. Okrem melódie tak na vás budú vplývať aj inšpirujúce slová.

4. Zaznamenávajte si pozitívnu spätnú väzbu - udržujte si zložku, v ktorej budete mať zaznamenané slová chvály, ktoré vám boli adresované. Keď sa budete cítiť neistí, stačí si ju otvoriť a prečítať.

5. Pomyslite na svoje úspechy - nevnímajte sa ako človeka prehier. Ak ste v ťažkých chvíľach, spomeňte si na veľké i malé úspechy, ktoré ste v minulosti dosiahli.

6. Uvedomte si, že v tom nie ste sami - je ľahké si myslieť, že to máte v živote ťažké a že ostatní sú naň vybavení lepšie. Pravdou však je. že každý je na tom rovnako. Ak úspešní ľudia majú neistoty. Aj tí na pohľad najsebavedomejší.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist