Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Sú šialené pracovné hodiny známkou privilegovaných?

USPECH.MNE.SK    |    08.01.2019
Američania pracujú vo všeobecnosti veľa. V priemere 47 hodín týždenne. Pätina z toho pričom pracuje až 59 hodín týždenne. Magazín The Week však konštatuje, že to je skôr výsadou privilegovanej spoločnosti.

Na rozdiel od iných rozvinutých krajín, počet hodín strávených v práci počas ostatného polstoročia v Spojených štátoch amerických stagnoval. Tento čas však nie je rozdelený rovnomerne a stal sa výsadou privilegovaných.

Práce, v ktorých ľudia pracujú viac ako 40 či 45 hodín týždenne, patria vysoko plateným profesiám, ako sú právnici, manažéri, finančníci a inžinieri.

Najmenej pracujú ľudia, ktorí patria do skupiny nízko zárobkových. V tomto prípade ide najmä o zamestnania v zdravotnej starostlivosti (mimo doktorov), podnikovej administratíve či v potravinárskom priemysle.

Pokiaľ ide o pohlavia, muži pracujú v každom sektore dlhšie ako ženy. Platí to tiež o belochoch v porovnaní s inými rasami. Skoro v každom sektore pritom pracovali Hispánci viac ako Afroameričania.

Z tohto vyplýva, že najviac času v práci trávi biela vrchná trieda. To je paradoxom najmä pre predstavu väčšiny, že táto vrstva si užíva najviac voľného času.

Za hlavnú príčinu tohto obratu možno považovať zvýšenú konkurenciu na pracovnom trhu medzi vysoko platenými zamestnaniami. Firmy si na ňom môžu vyberať s veľkej ponuky, a tak sa zamestnanci snažia predchádzať konkurenciu aj tým, že pracujú dlhšie.

Zdroj: The Week

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1113
EUR-CZK
25.673
EUR-HUF
331.59
EUR-PLN
4.2855
EUR-GBP
0.86840
Neprehliadnite
Citát dňa
„Nikdy sa nevzdávajte, pretože práve v tomto bode sa príliv obráti.“
- Harriet Beecher Stowe

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist