Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Podnikateľom náhodou: Nechceli byť podnikateľmi, sú nimi a neľutujú

USPECH.MNE.SK    |    19.12.2018
V našich životoch toho prichádza množstvo neplánovane. Neplánovane sa môžete stať aj podnikateľom, čo môže mať vcelku zásadný vplyv na zvyšok vášho života. A takíto náhodní podnikatelia nie sú ničím výnimočným. Tvrdí to jedna štúdia.

Štúdia The Recruit Venture Group zistila, že až tretina podnikateľov nemala v úmysle založiť si vlastnú firmu. Napriek tomu ľutuje jej založenie len jedno percento zo všetkých podnikateľov.

Podnikatelia sa najčastejšie nachádzajú vo veku 25 až 34 rokov – v tejto vekovej skupine ich je okolo 45 %. Asi tretina sa nachádza vo veku 35 až 44 rokov. Každý desiaty podnikateľ pritom začal podnikateľ pred 24. rokom života.

Zaujímavé je, že 63 % podnikateľov podniká v odvetví, v ktorom predtým boli zamestnaní. Tento pomer sa otáča, ak ide o ľudí, ktorí podnikajú popri zamestnaní. Len 38 % z nich pracuje v rovnakom odvetví.

Podstatné zistenie pre ľudí, ktorí zvažujú podnikateľský chlebík, je, že až 90 % respondentov je šťastnejších po založení svojho biznisu, pričom 3 % si neboli isté.

Dve tretiny podnikateľov veria, že im podnikanie dáva viac slobody, jedna tretina si užíva to, že nemá nad sebou nadriadeného. Za ďalšie významné pozitíva sa radia: vyššie príjmy, príjemnejšia práca, kontrola nad svojím osudom, viac voľného času pre rodinu či viac cestovania po svete.

Ako sme už písali, 99 % podnikateľov neľutuje svoje rozhodnutia odštartovať svoj biznis. 11 % podnikateľov pritom ľutuje, že ho neodštartovali skôr.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1065
EUR-CZK
25.769
EUR-HUF
328.58
EUR-PLN
4.3550
EUR-GBP
0.90453
Neprehliadnite
Citát dňa
„Dokonalosť spočíva v maličkostiach, ale dokonalosť nie je maličkosť.“
- Michelangelo Buonarroti

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist