Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Ak chcete rásť, týchto päť kníh by ste mali prečítať

Čítanie je činnosť, ktorá prospeje každému jedincovi. Fikciou si cibríte predstavivosť a oddýchnete si mentálne od stredu každodenného života. Sem-tam v nej nájdete aj nejakú cennú myšlienku. My sa v tomto článku zameriame na knihy mimo fikcie, ktorých tých cenných myšlienok pre váš život majú viacero.

Tak ako v škole máme zoznam povinnej literatúry, tak aj v osobnom rozvoji existujú klasické knihy, ktorými by si mal každý záujemca o lepší život prejsť. Ak to s osobným rastom myslíte vážne, týchto päť kníh si musíte prečítať:

Stephen R. Covey: 7 návykov skutočne efektívnych ľudí
Táto kniha sa stala jednou z najznámejších kníh na svete. Ponúka recept, ako si vytvoriť návyky hodné úspešného človeka. Autor vybral sedem kľúčových návykov, ktoré vám pomôžu v ceste za úspechom. Autor ich vysvetľuje pomerne priamočiaro, čo z tejto knihy robí ešte cennejší kus pre osobný rozvoj.

Eckhart Tolle: Sila prítomného okamihu
Z duchovného hľadiska je výborným dielom na čítanie Sila prítomného okamihu, v ktorej Eckhart Tolle vysvetľuje, ako môžeme zmeniť náš život, keď si budeme viac uvedomovať prítomné okamihy a budeme robiť krok po kroku v našej transformácii vnútornej i vonkajšej. V knihe nájdete cenné poznatky pre celý zvyšok vášho života.

Dale Carnegie: Ako si získať priateľov a pôsobiť na ľudí
O vzťahoch sa napísalo veľa kníh, no táto je zlatou klasikou. Carnegie napísal mnoho kníh zameraných na osobný rozvoj, ale ani jedna nedosiahla taký úspech ako táto. Jednoduchým spôsobom v nej ukazuje, ako si prostredníctvom taktík získať nákladnosť ľudí. Prospeje to budovaniu vzťahov, zlepšeniu komunikácie i kritického myslenia v určitých situáciách, keďže budete tieto taktiky po prečítaní poznať.

Napoleon Hill: Myslením k bohatstvu
Ďalšou klasikou je preslávené dielo Napoleona Hilla, z ktorého sa aj v súčasnosti odvíjajú knižné diela moderných motivátorov. Autor vychádza z 24-ročného štúdia najúspešnejších ľudí svojej doby a poznatky zhrnul do knižky, ktorá vám ukáže, ako môžete pomocou správneho zápalu, koncentrácie a znalostí dosiahnuť v živote všetko, čo skutočne chcete.

Norman Vincent Paela: Sila pozitívneho myslenia
Ďalšia kniha, ktorá je už na svete mnoho dekád a pomohla tvarovať priemysel osobného rozvoja, sa zameriava na silu myslenia, ktoré náš osud môže ovplyvňovať negatívne i pozitívne. Autor sa zameriava na hodnotu pozitívnych a optimistických myšlienok, pričom ide do hĺbky tak, ako sa pri preberaní jeho myšlienok v súčasnosti zabúda.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist