Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Amazon, Google, Facebook zahanbení: Microsoft minie pol miliardy na pomoc bežným ľuďom

USPECH.MNE.SK    |    23.01.2019
Technologický gigant Microsoft prisľúbil, že minie 500 miliónov amerických dolárov na pomoc s financovaním dostupného bývania pre ľudí v strednej príjmovej skupine v celom regióne okolo mesta Redmond, v ktorom firma sídli.

Firma, ktorej sa v posledných rokoch darilo a má k dispozícii 135 miliárd amerických dolárov, sa mohla rozhodnúť minúť pol miliardy na niečo, čo by pomohlo jej samotnej. Microsoft, pod vedením Satyu Nadellu, sa namiesto toho rozhodol pomôcť učiteľom, hasičom, čašníkom, zdravotným sestrám a podobným pracovníkom s ich bývaním.

Západná časť štátu Washington sa stala centrom technologického priemyslu, čo so sebou prinieslo aj príliv vysoko špecializovaných a dobre zarábajúcich pracovníkov, vďaka čomu situácia na trhu s realitami viedla k výraznému zdraženiu nehnuteľností.

Množstvo ľudí sa tak ocitlo v nezávideniahodnej situácii, keď si jednoducho nemohlo dovoliť bývanie. Veľa z nich to riešilo dochádzaním do práce z oblasti vzdialenej desiatky kilometrov od Redmondu. Aj za cenu dochádzania, ktoré trvalo od hodiny až po dve.

Kým softwareoví inžinieri si v oblasti mohli bývanie dovoliť a pre nízkopríjmové skupiny sa zaisťovalo výstavba iniciovaná mestom, na ľudí zo strednej vrstvy sa zabúdalo. Microsoft sa tak rozhodol pomôcť práve im sumou 475 miliónov dolárov. 25 miliónov dolárov zase venuje aj miestnej organizácii bojujúcej s bezdomovectvom.

Microsoft si, pochopiteľne, za tento krok vyslúžil veľké uznanie. Mnohí zároveň poukazujú na ostatných technologických gigantov z okolia Seattlu či San Francisca, ktorí takí štedrí neboli.

Amazon napríklad vybudoval v Seattli v rámci svojho ústredia útulok pre 65 bezdomovcov, ale nebolo to nezištne – presadil si zablokovanie zákona, ktorý by ho stále nemalé peniaze na daniach. Google a Facebook riešia tiež problémy s bývaním, ale pomáhajú len vlastným zamestnancom.

zdroj: Inc.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1096
EUR-CZK
25.843
EUR-HUF
331.53
EUR-PLN
4.3248
EUR-GBP
0.89093
Neprehliadnite
Citát dňa
„Najviac strachu som si v živote prežil kvôli veciam, ktoré sa nakoniec nikdy nestali.“
- Mark Twain

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist