Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Nedostatky elektromobilu sa prejavia najmä v zime

USPECH.MNE.SK    |    13.02.2019
Automobily na elektrický pohon zažívajú pozvoľný vzostup, o ktorý sa postarala predovšetkým filozofia známeho vizionára Elona Muska. Tuhá zima však ukazuje, že ešte stále majú ďaleko od dokonalosti.

Kým k bežným výčitkám elektromobilov patrí vyššia cena, nedostatočná rýchlosť a krátky dojazd, zima nám ukázala nedostatok, ktorý je ešte omnoho významnejší.

Na rýchlosti a dojazde výrobcovia neustále pracujú a robia pokroky. S rastúcom trhom sa časom dá očakávať aj pokles cien. Zaujímavé však bude sledovať, ako a či výrobcovia vyriešia problém, ktorý majiteľ takého auta pocíti v zime.

Príliš často sa nehovorí totiž o tom, že v zime sa dojazd elektromobilov skracuje na polovicu!

Americký autoklub AAA upozorňuje, že už pri teplote -7 stupňov celzia klesá dojazdová vzdialenosť o 41 percent. Výrazne na to vplýva aj zvýšená potreba vykurovania, ktoré sa na rozdiel od bežných automobilov rieši energiou z batérie.

Možno vám napadne, že druhým extrémom sú horúčavy, pri ktorých je zase zvýšená potreba klimatizácie. Pri nej tiež dochádza k zníženiu vzdialenosti, ale nie takému dramatickému – je na úrovni 17 percent pri teplotách vyšších ako je 35 stupňov celzia.

Kým sa výrobcovia budú snažiť tento problém vyriešiť alebo obmedziť, zákazníkom v chladných oblastiach zostáva jedna možnosť, ako aspoň o trochu znížiť negatívny vplyv chladu na dojazd – vykúriť si auto ešte pred odjazdom, kým je napojené na nabíjačku.

A ešte jedno plus pre majiteľov elektrických áut - na rozdiel od benzínových automobilov naštartujú aj v extrémnom chlade.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1113
EUR-CZK
25.673
EUR-HUF
331.59
EUR-PLN
4.2855
EUR-GBP
0.86840
Neprehliadnite
Citát dňa
„Nikdy sa nevzdávajte, pretože práve v tomto bode sa príliv obráti.“
- Harriet Beecher Stowe

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist