Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Prečo Airbus nedokáže vyťažiť z problémov Boeingu?

USPECH.MNE.SK    |    20.03.2019
Známa spoločnosť Boeing, ktoré je popredným výrobcom dopravných lietadiel na svete, sa v ostatnom čase vyrovnáva s následkami leteckej katastrofy v Etiópii

Nehoda, pri ktorej prišlo o život 157 ľudí, bola druhá u stroja 737 MAX 8, čo viedlo mnohé krajiny k zákazu ich lietania. Pre letecké spoločnosti to tiež nebola najlepšia správa, pretože ide o najpopulárnejší model na trhu.

Samotný výrobca stratil na svojej hodnote 23 miliárd amerických dolárov od 10. marca, kedy k nešťastiu došlo. Spôsobuje to najmä neistota, čo sa stane so 400 vyrobenými a 4600 objednanými kusmi lietadiel.

Lietadla, ktoré nemôžu ísť do vzduchu, musia nahrádzať aj letecké spoločnosti, ktoré sa musia poobhliadnuť po iných dodávateľoch. Človek by si povedal, že je to výborná správa pre európsky Airbus, druhého z dvojice dominantných výrobcov.

Hodnota Airbusu za rovnaké obdobie síce vzrástla o päť miliárd eur, ale zisk z tejto situácie pre výrobcu nemusí byť až taký výrazný. Už teraz totiž nestíha s produkciou modelu A320 a už súčasný dopyt sa nestihne naplniť skôr ako o šesť rokov. A to sa mesačne vyrobí 50 kusov týchto strojov.

Potenciálne riešenie zvýšenia výrobnej kapacity spočíva v investovaní do rozšírenia produkčných kapacít. Ma to však dva háčiky – bolo by to mimoriadne finančné nákladné a rozšírenie kapacity by prišlo až o niekoľko rokov. A to je pre Airbus veľmi riskantné, pretože dovtedy už môže byť – a pravdepodobne bude – celá situácia vyriešená zo strany Boeingu.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1113
EUR-CZK
25.673
EUR-HUF
331.59
EUR-PLN
4.2855
EUR-GBP
0.86840
Neprehliadnite
Citát dňa
„Nikdy sa nevzdávajte, pretože práve v tomto bode sa príliv obráti.“
- Harriet Beecher Stowe

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist