Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Veci, ktorých by ste sa mali vzdať, ak chcete byť úspešní

Keď sa chceme stať úspešnými, snažíme sa do našich životov pridávať nové veci, ktoré by nás k úspechu mali priblížiť. Niekedy je však potrebné pár veci z našich životov aj ubrať.

Existujú rôzne definície úspechu, ale niektoré veci sú na nich univerzálne. Aj nasledujúce veci, ktorých by ste sa mali vzdať, vám pomôžu k úspechu na viacerých poliach:

1. Vzdajte sa nezdravého životného štýlu – mali by ste sa zdravo stravovať a pravidelne cvičiť, aby ste sa cítili lepšie, aby ste mali viac energie a aby ste žili dlhšie s menším počtom ochorení.

2. Vzdajte sa toxických vzťahov – ľudia, ktorí sú okolo nás, majú na náš život veľký vplyv. Ak vás niekto ťahá dole, zbavte sa ho.

3. Vzdajte sa krátkodobého myslenia – pri rozhodovaní nemyslíte na to, či vám to prinesie uspokojenie teraz, ale na to, či vám to bude prinášať uspokojenie aj v budúcnosti. Platí to aj pri chudnutí – obetujte potešenie z koláča teraz, potešte sa peknou figúrou v lete.

4. Vzdajte sa malého a nepružného myslenia – nemyslíte v malom, majte veľké sny. Ak ich aj nedosiahnete, dosiahnete viac, ako by vám priviedlo vaše „malé myslenie“. Nie je dobré sa ani držať silou-mocou nejakej myšlienky. Treba myslieť pružne vzhľadom na okolnosti a vývoj situácie. Tiež sa vzdajte myšlienky, že úspech sa dá dosiahnuť zo dňa na deň.

5. Vzdajte sa bezhlavého prikyvovania – nemusíte na všetko odpovedať súhlasne. Ak túžite povedal „nie“ povedzte to, aj keď sa toho bojíte. Odpovedajte tak, aby ste v prvom rade podporili vaše dlhodobé ambície.

6. Vzdajte sa výhovoriek – prevezmite zodpovednosť za svoj život a zbavte sa výhovoriek.

7. Vzdajte sa perfekcionizmu – nikdy nebude nič perfektne, takže hnať sa za dokonalosťou je len strata času. Radšej niečo urobte, ako by ste mali čakať, kým bude všetko dokonalé.

8. Vzdajte sa robenia viacerých vecí naraz – produktívnejší a úspešnejší budete, ak sa vždy budete koncentrovať len na jednu činnosť. Čím viac vecí naraz robíte, tým je viac rozptýlenia, klesá produktivita a zvyšuje sa chybovosť.

9. Vzdajte sa závislosti na médiách – nemrhajte svojim časom sledovaním televízie, bezmyšlienkovým surfovaní po internete či závislosťou na sociálnych médiách. Obohaťte svoj život inak.

10. Vzdajte sa potreby páčiť sa každému – na svete je množstvo ľudí a musíte sa zmieriť s tým, že veľká časť vás rada mať bude a veľká časť nie. Dôležité je robiť veci, s ktorými budete zmierení vy samotní.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist