Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Päť spôsobov, ako pridať do života viac nadšenia

Ak nechcete svoj život len tak prežiť a chcete v ňom zažiť aj trochu nadšenia a vzrušenia, mali by ste si urobiť zoznam vecí, ktoré chcete zažiť a dosiahnuť. Tým to všetko začína, ale nekončí. My vám ponúkame päť spôsobov, ktorými si o trochu okoreníte.

1. Urobte si zoznam skúseností
Na začiatok si musíte urobiť zoznam skúseností, ktoré by ste chceli vo svojom živote zažiť. Nemusí byť o nič významné, ako sa nachádza v zozname vecí, ktoré chcete stihnúť pred smrťou. Ide len o skúseností, ktoré dodajú vášmu živou šťavu. Môžete tam zahrnúť návštevu a preskúmavanie cudzej krajiny, absolvovanie kuchárskeho či fotografického kurzu a podobne.

2. Naplňte svoju zvedavosť
Väčšina ľudí má v sebe zakorenenú prirodzenú zvedavosť. Práve jej napĺňanie zvyšuje váš entuziazmus a motivuje vás preskúmavať určité veci. Možno vás zaujíma história Ríma. Tak prečo sa nevybrať na výlet do hlavného mesta Talianska, nenaplniť svoju zvedavosť a urobiť si pár nových spomienok? Ak ste zvedavý a niečo vás láka, začnite to preskúmavať hneď. Nehovorte si, že sa k tomu niekedy v budúcnosti vrátite.

3. Robte si nových priateľov
Niekto by bol za to, aby ste si nových priateľov hľadali každý týždeň, ale stačí, ak sa pokúsite spoznať niekoho nového raz za dva týždne. Ak v tomto smer nechcete pociťovať tlak, nevadí, aj keď to bude raz za mesiac. Navštevujte rôzne nové miesta, podujatia a rozširujte si svoju sociálnu sieť. Nezameriavajte sa však len na kvantitu, ale aj na kvalitu svojich vzťahov.

4. Buďte fyzicky aktívni
Cvičenie a fyzická aktivita nie je len o tom, aby ste sa dostali do kondície a vyzerali lepšie. Pravidelný pohyb vylučuje endorfíny, ktoré pomáhajú budovať nadšenie a zlepšujú náladu. Cvičenie vám pomáha budovať sebadôveru, obmedzuje účinky stresu a určite s apo ňom budete cítiť aj lepšie. Nehovoriac o tom, že robíte niečo dobré aj pre svoje zdravie.

5. Nezabúdajte na hru a zábavu
Hra je dôležité pre nájdenie balansu v našich životoch. Hry dokážu do života prinášať vzrušenie a časti sa nimi dokážeme niečo naučiť. Hra a zábava by mala byť vašou súčasťou. Nemali by ste byť neustále vážni. Musíte sa trochu aj smiať. Dobrý smiech od srdca vás dobije energiou a podporí aj vašu náladu.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist