Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Kryptomeny neupadajú. Bitcoin nemá najlepšie hodnotenie

USPECH.MNE.SK    |    27.03.2019
Okolo kryptomien sa v ostatných rokoch vytvoril ošiaľ. Bublina okolo Bitcoinu už spľaskla, ale to neznamená, že dochádza k úpadku kryptomien. Práve naopak, v celkovom meradle naďalej rastú.

Podľa Weiss Crypto Ratings nedochádza k poklesu vo využívaní a praktickej aplikácii kryptomien, ako by si mnohí mohli myslieť. V súčasnosti je počet transakcií trikrát väčší, ako bol na začiatku roku 2018.

Pokiaľ ide o výsledky samotného ratingu, najlepšie na tom nie je známy Bitcoun, ale EOS a XRP, ktoré sa v hodnotení dostali na prvé a druhé miesto. Všetky tri kryptomeny však zdieľajú rovnaké hodnotenie – B- (dobrý). Má ho aj Binance na štvrtom mieste.

Rating počítal s hodnotením od A po E. Bitcoin si po vylepšení infraštruktúry polepšil z C+ na B-, EOS a XRP zotrvali na predošlej hodnote. Najviac získali pri hodnotení technológií a adoptívnosti.

Zaujímavé je, že druhá najpopulárnejšia kryptomena, Ethereium, sa nedostala v ratingu ani do prvej päťky. Je šiesta s hodnotením C+, ktoré má aj piaty Litecoin, či Cardano, Stellar, NEO a TRON, ktoré uzatvárajú prvú desiatku.

K celkovému hodnoteniu dochádzalo po skombinovaní čiastkových hodnotení v štyroch oblastiach – technológie, adoptívnosť, rizikovosť a ekonomická návratnosť.

Dokopy sa dôkladne hodnotilo 122 kryptomien, pričom 27 z nich dostalo hodnotenie C+ a lepšie (C = priemerný). Najviac, 75, ich malo rating D-, D (slabý) alebo D+, zvyšných 16 bolo v zóne ratingu E (veľmi slabý).

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1113
EUR-CZK
25.673
EUR-HUF
331.59
EUR-PLN
4.2855
EUR-GBP
0.86840
Neprehliadnite
Citát dňa
„Nikdy sa nevzdávajte, pretože práve v tomto bode sa príliv obráti.“
- Harriet Beecher Stowe

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist