Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Päť tvrdení o úspechu, ktoré by ste nemali brať vážne

Život nie je len o ceste za úspechom. A o tom vás presvedčí nasledujúcich päť tvrdení, ktoré sa v spojitosti so slovom „úspech“ opakujú u mnohých ľudí stále dokola, hoci nie sú založené na pravde.

Kto by nechcel byť úspešný? Úspech však pre mnohých ľudí predstavuje niečo, čo nikdy nedosiahnu, pretože je to založené na viere, ktorú podporuje týchto päť mýtov:

1. Úspech je jediná vec, na ktorej záleží
Ak nedosiahnete úspech v takejto podobe, budete sa cítiť ako neúspešný človek. Pocity zlyhania vás môžu demotivovať a znížiť vám sebavedomie. Treba si však uvedomiť, že nemôžeme myslieť len na úspech. Život je aj o vzťahoch, oddychu, učení sa, zábave. Mnoho ľudí úspechu podriadi všetko a na tieto aspekty života zabúdajú.

2. Úspech je dosiahnuteľný
Úspech nemôžete dosiahnuť z jediného dôvodu – nie je statický. Neustále sa pohybuje. Vždy, keď ste k nemu bližšie, posunie sa ďalej. Ak totiž dosiahnete vysnívanú čiastku na účte, následne bude pre vás novým úspechom jej zdvojnásobenie a podobne. Týmto spôsobom zabudnete žiť pre prítomnosť a stále budete naháňať nové a nové ciele.

3. Úspech vás zbaví strachu a starostí
Mnoho ľudí očakáva, že úspech dokáže odstrániť strach a starosti. Úspech však nie je trvalým miestom, kde môžete dožiť svoj život v blaženosti a pokoji. Nespôsobí to, že zrazu budete mať menej obáv. Ak si však budete myslieť, že áno, tak budete škodiť akurát svoje sebadôvere. Strachu sa musíte postaviť.

4. Vďaka úspechu budete šťastní
Úspech vám neprinesie ani šťastie. Príkladom môže byť veľa ľudí, ktorí dosiahli bohatstvo či slávu, a žili nešťastný život. Úspech môže byť užitočný a môže byť nástrojom, ako sa k šťastiu priblížiť, ale automaticky vám ho negarantuje. To je dôvod, prečo mnoho úspešných ľudí trápia depresie a problémy so závislosťami. Nemali by ste teda pristupovať k životu tak, že len úspech vám prinesie šťastie.

5. Úspech spôsobuje strach zo zlyhania
To, že chcete byť úspešní, znamená, že chcete rásť. Život však nie je len o raste, ale aj o pádoch. Pádoch, z ktorých majú mnohí strach. Úspech však tento strach zo zlyhania nespôsobuje. Môžete ho mať bez úspechu aj s úspechom. Ide len o to, či sa mu postavíte. Musíte si uvedomiť, že zlyhania sú súčasťou života a často práve oni budujú naše silnejšie ja.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2021 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist