Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Začnite podnikať doma. Tieto tipy vám v tom pomôžu

Chcete podnikať z domáceho prostredia? Chcete pracovať ako grafik, chcete robiť účtovníctvo pre firmy alebo čokoľvek iné, čo vám umožňuje zotrvávať v pohodlní svojej domácnosti? Nebude to ľahké, ale môžete uspieť aj v takomto prípade.

Nie pre každého je vhodné pracovať doma. Ak chcete, aby ste s vašim malým biznisom uspeli, mali by ste si zobrať k srdcu nasledujúcich päť tipov:

1. Prehodnoťte, či je to pre vás správne rozhodnutie – ako už sme napísali, práca z domu nie je pre každého. Musíte byť v tomto smere úprimní sami k sebe – nepotrebujete niekoho, kto by na vás dohliadal? Ste disciplinovaní? Budete mať dostatok motivácie pracovať, ak v televízii pôjde seriál, ktorý máte radi? Nebude váš rozptyľovať rodina? Budete produktívni?

2. Zistite, či je váš domov vhodný pre vaše potreby – ak veríte, že prácu doma ako osoba zvládnete, uistite sa ešte, že je vaša domácnosť na to pripravená. Nie všetky biznisy sú vhodné pre domáce prostredie. Máte v ňom dostatok miesta na všetky potreby pre vašu prácu? Pre sklad? Máte v blízkosti miesto, kde môžete hostiť klientov?

3. Vytvorte si vyhradené miesto pre prácu – v ideálnom prípade by ste svojej práci mali vyhradiť celú miestnosť. Ak to nie je možné, budete mať viac problémov s rozptyľovaním. Každopádne, musíte mať nejaké miesto, ktoré bude vyhradené len na prácu. Môže to byť roh jednej izby, takej, v ktorej nie je cez deň rušno. Majte pritom po ruke všetko, čo potrebujete. Majte vhodné osvetlenie a niečo, čo vás poteší vizuálne. Ak nie okno, môže to byť kvetina či fotka rodiny. Bude sa vám pracovať o niečo lepšie.

4. Stanovte si pracovný čas a buďte disciplinovaní – niekto doma pracuje vtedy, keď sa mu zachce. Nie je to však šťastné riešenie. Snažte sa vytvoriť si pevný čas, ktorý budete venovať práci. A snažte sa ho skutočne využívať na prácu a nie niečo iné. Buďte v tomto smere disciplinovaní.

5. Naštudujte si legislatívu a dodržujte ju – ak to zvládnete sami, uistite sa, že máte prehľad o platnej legislatíve a jej zmenách. To by ste museli pokryť aj vtedy, ak by ste podnikali niekde inde v kancelárskych priestoroch. Domáce prostredie však občas vedie k podceňovaniu tejto stránky. Ak to nezvládate sami, spolupracujte s externou firmou, účtovníkom, právnikom či konzultantom.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist