Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

6 vecí, ktoré musíte dať zamestnancom, aby ste ich motivovali efektívne

USPECH.MNE.SK    |    22.07.2019
Podnikanie je podobne ako šport veľmi súťaživé. Cieľom je neustále sa zlepšovať a rásť, aby sa prekonala konkurencia a zákazníci dostali kvalitné výrobky za výhodné ceny. Na to je však dôležité zaistiť aj efektívny proces práce v rámci firmy.

Kľúčom k úspechu v tomto smere je zvýšená produktivita zamestnancov. Ich snahu pritom podporuje dostatočná motivácia. Čo môžu manažéri robiť, aby bola efektívna? Poskytnúť zamestnancom toto:

1. Zaujímavú prácu – ľudí ťažko motivovať k lepším výkonom, ak robia neustále jednu a tú istú vec dookola. Potrebujú pestrosť a významnosť práce. Preto sa môže využívať rotácia pracovných pozícií, väčšie zapojenie ľudí do procesu či špeciálne projekty.

2. Dobré pracovné podmienky – možno si niekto pomyslí, že dobré pracovné podmienky nebudú až také motivujúce, ale sú vždy lepšie, ako zlé podmienky, ktoré motiváciu znižujú. K zamestnancom treba pristupovať spravodlivo a férovo, starať sa o nich.

3. Realistické ciele – ciele, ktoré predstavujú výzvu, ale nie sú dosiahnuteľné, podporujú viac frustráciu ako motiváciu. Ciele musia byť výzvou, ale zároveň musí byť ich naplnenie reálne.

4. Uznanie a odmenu – ľudia chcú, aby ste uznali ich prínos. Chcú byť odmenení za svoju prácu. Ak nastavíte dobrý, spravodlivý systém odmeňovania, dokážete ich motivovať k usilovnejšej práci.

5. Spravodlivú spätnú väzbu – zamestnanci chcú počuť na seba spätnú väzbu. Nechcú žiť v neistote. Chcú vedieť, či prácu robia dobre a kde by sa poprípade mohli zlepšiť. Keď zo budú vedieť, budú sa viac snažiť.

6. Príležitosť k rastu a sebarealizácii – väčšina ľudí je motivovaná príležitosťou rozširovať svoje vedomosti a zručnosti. Väčšina ľudí privíta príležitosť k rastu a potreba sebarealizácie ich bude motivovať k zlepšeniam.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1096
EUR-CZK
25.843
EUR-HUF
331.53
EUR-PLN
4.3248
EUR-GBP
0.89093
Neprehliadnite
Citát dňa
„Najviac strachu som si v živote prežil kvôli veciam, ktoré sa nakoniec nikdy nestali.“
- Mark Twain

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist