Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
10 spôsobov, ako zo svojho dňa získať maximum | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

10 spôsobov, ako zo svojho dňa získať maximum

Každý deň je dar, a tak musíte vstať a vyťažiť z neho maximum. Ak si nie ste istí, ako to urobiť, Samantha Kellgrenová prináša desať spôsobov, ktoré vám v tom pomôžu.

1. Vstaňte skôr – vstávajte o 20 minút skôr, aby ste rána nemali plné stresu a naháňania sa. A keď vám čas zostane, vychutnajte si kávičku, raňajky, prečítajte si novinky alebo len jednoducho meditujte.

2. Choďte von – každý deň by ste mali stráviť aspoň pár minút na čerstvom vzduchu. Môže to byť s rodinou, priateľmi i osamote. Inšpiruje vás to a nabije novou energiou.

3. Spojte sa s cudzincom – zbavte sa bubliny, ktorá vás ohraničuje, a nebojte sa kontaktu s cudzím človekom na verejnosti.

4. Spojte sa so starým priateľom – kontaktujte kamaráta, ktorého ste už dlho nevideli. Získate tým novú perspektívu na váš deň.

5. Plánujte zajtrajšok – už dnes myslíte pomaly na zajtra a naplánujte si aspoň jednu vec, aby ste cítili, že máte život pod kontrolou a niekde sa v ňom posúvali.

6. Podporte si vyplavovanie endorfínov – hormóny šťastia vám dodajú elán a energiu. Vyplavovať vám ich pomôže cvičenie, prechádzanie sa alebo aj tancovanie.

7. Počúvajte obľúbenú hudbu – hudba ovplyvňuje náladu a obľúbené pesničky majú pozitívny vplyv na váš mozog.

8. Pripomeňte si včerajšie pozitíva – často na minulosti lipneme. Nie je to dobré, ale včerajšky by sme si mali aspoň pripomínať. Konkrétne ich pozitíva.

9. Urobte niečo pre niekoho iného – nie len sa budeme cítiť lepšie, ale vylepšíme aj deň osobe, ktorej sme nejakým spôsobom pomohli. Stačí pritom podžrať dvere, pustiť staršieho človeka sadnúť si...

10. Smejte sa – smiech je najlepšia medicína. Má podobný vplyv ako cvičenie, zlepšuje prietok krvi, uvoľňuje telo a obmedzuje stres. Doprajte si dávku smiechu každý deň.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist