Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

5 nepravdepodobných zdrojov, ktoré vám poskytnú dávku motivácie

Keď vás nič nebaví, keď sa vám nič nechce, je prirodzené hľadať spôsoby, ako sa namotivovať a reštartovať. Na rozdiel od počítačov však taký reštart pre ľudí nie je až taký jednoduchý.

Janil Jeanová prináša päť zdrojov, ktoré vás možno trochu nečakane nadopujú pozitívnou energiou, ktorá podporí aj vašu motiváciu:

1. Naše vnútro samotné – aj my samotný sme zdrojom inšpirácie. Akceptujte výzvu a opýtajte sa, prečo sa cítite tak zle. Teraz si predstavte, že hráte hru a snažíte sa poraziť súpera stratégiou zameranú na podporu energie a návrat vašej motivácie. Ak vás dlhodobo trápia vaše zlé rozhodnutie či vaša súčasná práca, rozhodnite sa, ako to budete riešiť tak, aby ste robili to, čo vám vyhovuje. Najskôr si musíte uvedomiť dôvody, prečo nie ste motivovaní a potom ich musíte aj riešiť.

2. Prednášky na internete – na internete, napríklad na YouTube, môžete nájsť množstvo prednášok, ktoré sú zdrojom inšpirácie. Ak viete po anglicky, získane takmer nekončiacu zásobu. Mnoho ich je však aj v slovenčine či češtine, prípadne so slovenskými či českým titulkami.

3. Reči veľkých osobností – pozrite si slávnostné reči úspešných a slávnych osobností. Dokážu vás namotivovať aj vtedy, ak je vaša motivácia úplne na dne. Osobnosti, ako Jeff Bezos, Bill Gates či Oprah Winfrey, sú pozývané na slávnostné ukončenie vysokoškolského štúdia a študentov prednesú reči, ktorú sú inšpiratívne, motivačné i poučné.

4. Učenie – nič vám nezdvihne náladu rýchlejšie, ako keď k vám váš študent vzhliada. Nemusíte byť učiteľom na plný úväzok. Stačí, keď niekoho usmernite na pracovisku alebo keď budete učiť svoje deti novým zručnostiam. Ak nie ste rodič, tak deti z vašej rodiny alebo deti susedov. Učenie vám dáva novú perspektívu a možno aj prídete na to, prečo sa cítite nemotivovane.

5. Sledovanie rozhovorov – či už ide o rozhovory zábavné alebo vážne, poskytujú náhľad do vnútra spovedanej osobnosti a prinášajú aj jej ľudskú tvár. Rozhovory vám poskytnú šancu pochopiť ich dilemy a ich cesta vás povzbudí, pretože koniec koncov, uvedomíte si, že sú to normálni ľudia, ako ste aj vy. Často začínali od nuly, často si prechádzali dnami.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist