Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Veci, ktoré vás brzdia v ceste za veľkým úspechom

USPECH.MNE.SK    |    12.11.2018
Väčšina ľudí sa ľahko uspokojí. Ak z ich života odstránite negatívne veci, nebudú mať tendenciu pokračovať vo svojej snahe k veľkému úspechu. Niektorí však túto schopnosť majú, lebo sa okrem iného naučili ignorovať veci, ktoré iných držia späť.

1. Pocit pohodlia - pohodlnosť drží vzadu väčšinu ľudí. Ak sa cítite bezpečne a dobre, zostanete zaseknutí, pretože nebudete mať skutočnú snahu vstúpiť na cestu, ktoré zo sebou prináša potenciálne riziká a komplikácie. Je normálne cítiť neistotu a strach, treba ich len prekonať a vystúpiť zo zóny pohodlia.

2. Nedostatok viery - negativizmus vás k úspechom nedovedie. Musíte byť optimistickí. Zdravo pozitívni. Musíte veriť, že môžete niečo dokázať, ak na tom budete pracovať rozumne a tvrdo. Ak tomu nebudete veriť, dosahovať sa vám to bude ťažko.

3. Negatívne očakávania - myšlienky dokážu ovplyvniť konanie viac, ako si myslíme. Preto nie je ideálne, ak sú tieto myšlienky negatívne. Pozitívne očakávania vás k dobrým veciach dostanú rýchlejšie.

4. Nedostatok koncentrácie - nekoncentrovaní ľudia majú veľmi ťažkú pozíciu a len zriedka kedy uspejú. Musíte si stanoviť správne ciele a koncentrovať svoju snahu na ich dosiahnutie. Nenechajte sa rozptyľovať.

5. Odkladanie dôležitých vecí - mimoriadne úspešní ľudia sú tí, ktorí neodkladajú dôležité veci vo svojom pracovnom i súkromnom živote. Neodkladajú ani svoje vášne na neskôr. Nasledujte svoje túžby a buďte disciplinovaní.

6. Nedôvera - je dobré, ak neveríte každému, ale ak nebudete dôverovať nikomu, zavriete si mnoho dverí od nových príležitostí. Dôverujte, ale nebuďte naivní. A zo všetkého najviac – dôverujte sami sebe.

7. Hádzanie viny na iných - v prvom rade musíte zobrať svoj osud do vlastných rúk a nevyhovárať sa. Ak sa niečo nepodarí, zoberte zodpovednosť na seba, nehádžte vinu na druhých. Ak vám aj niekto urobil niečo zlé, nemusíte ho za to viniť do konca života.

8. Nesprávne vnímanie šťastia - šťastie neprichádza z vonka, ale z vášho vnútra. Premyslite si, čo skutočne chcete a choďte si za tým. Šťastie vám neprinesú materiálne veci.

9. Nedostatočná vízia - jedným z najhlavnejších dôvodov, prečo nemôžete uspieť, je chýbajúca vízia toho, ako má váš úspech vyzerať. Musíte mať jasnú predstavu o tom, čo chcete dosiahnuť.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1250
EUR-CZK
25.682
EUR-HUF
320.09
EUR-PLN
4.2786
EUR-GBP
0.86470
Neprehliadnite
Citát dňa
„Zmyslom života nie je jednoducho len existovať, prežiť, ale postupovať vpred, ísť hore, niečo dosahovať a dobíjať. “
- Arnold Schwarzenegger

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist