Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Naštartujte svoj produktívny deň tým správnym spôsobom | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Naštartujte svoj produktívny deň tým správnym spôsobom

Rána nie sú pre väčšinu ľudí obľúbené. Nie sú ľahké. Musíte sa zobudiť a vstať z pohodlia postele. Pozitívom však je, že ak je ráno vaša najmenej obľúbená časť dňa, tak vás v ďalších hodinách čakajú lepšie časy. Avšak, v skutočnosti je tu veľké ale. Ak máte zlú náladu a zlý prístup hneď z rána, je šanca, že váš deň nebude taký produktívny, ako by byť mohol.

Vaše rána však nemusia byť až takým zlým začiatkom do dňa. Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu z rán urobiť perfektné štarty pre produktívne dni. Ak chcete dosahovať úspechy, vyskúšajte tieto štyri tipy:

1. Pripravte sa deň vopred
Šťastie praje pripraveným. Ak aj vy chcete mať šťastné ráno, pripravte sa naň. Na to, aby ste začali deň optimálne, musíte urobiť prípravu deň vopred. Ešte predtým, ako večer zaľahnete do postele, si naplánujte svoj deň, pripravte si na ráno oblečenie, desiatu a ideálne aj raňajky. Vo svojom zozname úloh nezabudnite na určenie jednej, ktorú považujete za tú najdôležitejšiu v ceste za vašimi cieľmi.

2. Vstaňte skôr a doprajte si sprchu
Ak nevstávate skoro, tak prichádza o veľa. Najproduktívnejší ľudia sú ranné vtáčatá. Skúste vstávať o piatej alebo o šiestej. Privstaňte si skôr. Čím skôr vstanete, tým viac toho dokážete. Choďte však aj skôr vstávať, aby ste si dopriali aspoň 7 a pol hodiny kvalitného spánku. Z postele vyštartujte okamžite a aspoň 15 minút si rezervujte pre rannú sprchu. Chladnejšia voda vás dokáže skvelo naštartovať, prebudí vaše zmysly a budete sa cítiť ako znovuzrodení.

3. Dajte si pozor na raňajky
Ak by ste aj robili spomínané dve veci, aj taká zdanlivá maličkosť ako raňajky, dokáže narušiť vaše plány. Ak totiž nedbáte na to, čo ráno jete, môžete čoskoro pocítiť nedostatok energie. Nikdy nevynechávajte raňajky a vždy si ich doprajte kvalitné. Sú základným jedlom dňa, ktorý vám udá tempo. Omeleta s celozrnným pečivom nezaberie veľa času na prípravu. Ak však nemáte čas, postačí ovocný proteínový nápoj. Alebo si pripravte raňajky večer, napríklad ovsené vločky, ktoré zapijete ovocnou šťavou. Niekomu padne vhod aj šálka kávy.

4. Urobte tú najdôležitejšiu úlohu ako prvú
Zdôrazňuje to niekoľko koučov a netají sa tým ani veľa úspešných a produktívnych ľudí – ako prvú úlohu urobte tú najdôležitejšiu alebo najkomplikovanejšiu. Už by ste ju mali mať vybranú v zozname úloh, ktorý ste si pripravili o deň skôr, teraz ju už len naplňte. Ak ju splníte, to najdôležitejšie máte za sebou a dostanete sa do tempa. To preneste do ďalších úloh. Postupujte od tých najdôležitejších po tie najmenej dôležité. Snažte sa čo najviac vecí urobiť dopoludnia, ale nezabúdajte ani na pravidelné krátke prestávky.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist