Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Úspech.MNE.sk

Nenechajte sa obmedzovať strachom zo zlyhania

ikonka
Bojíte sa zlyhania a pre tento strach odmietate príležitosti, ktoré by mohli napomôcť k vášmu rastu? Ak chcete rasť vy alebo vaša firma, niekedy jednoducho musíte dať strach bokom a zariskovať.

Zlyhanie je v oblastí podnikania a osobného rozvoja jedným z najväčších strašiakov. Ľudia sa boja, že by mohli nesprávnym krokom poškodiť celú svoju doterajšia snahu. To vedie však k tomu, že vynechávajú aj príležitosti, ktoré by ich mohli doviesť k niečomu veľkému.

Čo by sa však stalo, ak by ste namiesto strachu pociťovali radosť z toho, že dáte príležitosti šancu? Pravdepodobne by ste neuspeli v každom prípade, ale mohli by ste naraziť na príležitosť, ktorá by vás pozdvihla na novú úroveň. Ako však prestať vnímať zlyhanie ako veľkú obavu?

V prvom rade si musíte uvedomiť, že zlyhanie nemusí byť len zlou vecou. Keď zlyháte, väčšinou vás postihne hnev a frustrácia, neskôr možno depresia a úzkosť. Chceli ste iný výsledok a nezískali ste ho. Možno vás štve, že nedosiahnete svoj cieľ.

Dôležité je však uvedomiť si, že zlyhanie je bežnou súčasťou procesu a práve to vás môže posunúť ďalej. Musíte ho len akceptovať a pozrieť sa na to, ako by ste mohli veci zmeniť a urobiť inak, aby ste nabudúce uspeli. Každé zlyhanie treba brať ako učebnú lekciu. Poučte sa z nich a robte veci o trochu inak. To, že vám jedna cesta k cieľu nevyjde neznamená, že je cieľ pre vás nedosiahnuteľný.

Niekedy však dôjdete aj k situácii, že po zlyhaní treba veci zabaliť a posunúť sa k inej myšlienke, inému nápadu, inej príležitosti, inému projektu. Tiež sa však z toho poučte, aby ste neopakovali rovnaké veci. Na zlyhanie sa pozerajte ako na spätnú väzbu, ktorá sa vás snaží usmerniť. Nepozerajte sa naň so strachom. Ten vás len viac obmedzí.


Nahlásiť chybu
Mohlo by vás zaujímať:
mal-by-byt-vas-zoznam-uloh-na-papieri-alebo-v-telefoneMal by byť váš zoznam úloh na papieri alebo v telefóne?tvrdou-pracou-mozete-vykompenzovat-nedostatok-talentuTvrdou prácou môžete vykompenzovať nedostatok talentu co-su-to-antioxidanty-a-na-co-sluziaČo sú to antioxidanty a na čo slúžia? pat-sposobov-ktorymi-mozete-ziskat-kontrolu-nad-svojim-zivotomPäť spôsobov, ktorými môžete získať kontrolu nad svojím životomzaujimave-statistiky-ktore-zmenia-vas-pohlad-na-bohatstvoZaujímavé štatistiky, ktoré zmenia váš pohľad na bohatstvo
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2018 MNE.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist