Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Nenechajte sa obmedzovať strachom zo zlyhania

Bojíte sa zlyhania a pre tento strach odmietate príležitosti, ktoré by mohli napomôcť k vášmu rastu? Ak chcete rasť vy alebo vaša firma, niekedy jednoducho musíte dať strach bokom a zariskovať.

Zlyhanie je v oblastí podnikania a osobného rozvoja jedným z najväčších strašiakov. Ľudia sa boja, že by mohli nesprávnym krokom poškodiť celú svoju doterajšia snahu. To vedie však k tomu, že vynechávajú aj príležitosti, ktoré by ich mohli doviesť k niečomu veľkému.

Čo by sa však stalo, ak by ste namiesto strachu pociťovali radosť z toho, že dáte príležitosti šancu? Pravdepodobne by ste neuspeli v každom prípade, ale mohli by ste naraziť na príležitosť, ktorá by vás pozdvihla na novú úroveň. Ako však prestať vnímať zlyhanie ako veľkú obavu?

V prvom rade si musíte uvedomiť, že zlyhanie nemusí byť len zlou vecou. Keď zlyháte, väčšinou vás postihne hnev a frustrácia, neskôr možno depresia a úzkosť. Chceli ste iný výsledok a nezískali ste ho. Možno vás štve, že nedosiahnete svoj cieľ.

Dôležité je však uvedomiť si, že zlyhanie je bežnou súčasťou procesu a práve to vás môže posunúť ďalej. Musíte ho len akceptovať a pozrieť sa na to, ako by ste mohli veci zmeniť a urobiť inak, aby ste nabudúce uspeli. Každé zlyhanie treba brať ako učebnú lekciu. Poučte sa z nich a robte veci o trochu inak. To, že vám jedna cesta k cieľu nevyjde neznamená, že je cieľ pre vás nedosiahnuteľný.

Niekedy však dôjdete aj k situácii, že po zlyhaní treba veci zabaliť a posunúť sa k inej myšlienke, inému nápadu, inej príležitosti, inému projektu. Tiež sa však z toho poučte, aby ste neopakovali rovnaké veci. Na zlyhanie sa pozerajte ako na spätnú väzbu, ktorá sa vás snaží usmerniť. Nepozerajte sa naň so strachom. Ten vás len viac obmedzí.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2021 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist