Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
8 tipov, vďaka ktorým začnete deň s väčším elánom | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

8 tipov, vďaka ktorým začnete deň s väčším elánom

Chcete sa zaradiť medzi menšiu časť ľudí, ktorí svoj deň začínajú s nadšením a elánom? To je potešujúca ambícia. Odštartujte deň správne, šírte dobrú náladu a prekonávajte prekážky s úsmevom na tvári vďaka nasledujúcim tipom.

1. Správny prístup po zobudení – nemôžete zažiť deň plný elánu, ak nebudete mať správny prístup hneď od prebudenia. Neváhajte a hneď sa postavte z postele. Povedzte si, že vás čaká dobrý deň. Tešte sa, aké nové podnety vám prinesie.

2. Cvičenie – cvičenie ráno zaistí, že urobíte niečo pre svoje fyzické i mentálne zdravie. Vyplavovaním hormónov šťastia vám ešte viac posilní dobrú náladu po zobudení.

3. Úsmev – pozrite sa do zrkadla a venujte si úsmev. S úsmevom na tvári vám deň bude prebiehať lepšie.

4. Vďačnosť – nájdite vec alebo skutočnosť, za ktorú ste skutočne vďační. Hľadajte tiež zázraky bežného sveta, ktoré inak zostávajú skryté pred vašou pozornosťou. A taktiež ich existenciu oceňte.

5. Reč tela – dbajte na to, aby ste mali správne držanie tela. Stojte a seďte sebavedomo. Neskľučujte sa do seba. Buďte vystretí, hýbte sa energicky.

6. Absencia negatívnych ľudí – snažte sa vyhýbať už od rána osobám, ktoré majú na vás negatívny vplyv. Pobyt vedľa osôb s negatívnym prístupom obmedzte na minimum. Nálada sa totiž dá preniesť z jednej osoby na druhú. Posilňujte svoj elán v blízkosti pozitívne naladených ľudí.

7. Zmysluplný cieľ – vstúpte do dňa s vedomým, že urobíte niečo, čo bude mať pre vás nejaký význam, nejaký zmysel. Naučte sa mať radi aj svoju prácu.

8. Zdravte ľudí a venujte im kompliment – nečakajte, aby ľudia zdravili vás, zdravte ich ako prví. Môžete sa aj prihovoriť, usmiať a taktne venovať kompliment, ktorý vyčaruje úsmev aj na tvárach druhých.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist