Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

8 tipov, vďaka ktorým začnete deň s väčším elánom

USPECH.MNE.SK    |    06.05.2019
Chcete sa zaradiť medzi menšiu časť ľudí, ktorí svoj deň začínajú s nadšením a elánom? To je potešujúca ambícia. Odštartujte deň správne, šírte dobrú náladu a prekonávajte prekážky s úsmevom na tvári vďaka nasledujúcim tipom.

1. Správny prístup po zobudení – nemôžete zažiť deň plný elánu, ak nebudete mať správny prístup hneď od prebudenia. Neváhajte a hneď sa postavte z postele. Povedzte si, že vás čaká dobrý deň. Tešte sa, aké nové podnety vám prinesie.

2. Cvičenie – cvičenie ráno zaistí, že urobíte niečo pre svoje fyzické i mentálne zdravie. Vyplavovaním hormónov šťastia vám ešte viac posilní dobrú náladu po zobudení.

3. Úsmev – pozrite sa do zrkadla a venujte si úsmev. S úsmevom na tvári vám deň bude prebiehať lepšie.

4. Vďačnosť – nájdite vec alebo skutočnosť, za ktorú ste skutočne vďační. Hľadajte tiež zázraky bežného sveta, ktoré inak zostávajú skryté pred vašou pozornosťou. A taktiež ich existenciu oceňte.

5. Reč tela – dbajte na to, aby ste mali správne držanie tela. Stojte a seďte sebavedomo. Neskľučujte sa do seba. Buďte vystretí, hýbte sa energicky.

6. Absencia negatívnych ľudí – snažte sa vyhýbať už od rána osobám, ktoré majú na vás negatívny vplyv. Pobyt vedľa osôb s negatívnym prístupom obmedzte na minimum. Nálada sa totiž dá preniesť z jednej osoby na druhú. Posilňujte svoj elán v blízkosti pozitívne naladených ľudí.

7. Zmysluplný cieľ – vstúpte do dňa s vedomým, že urobíte niečo, čo bude mať pre vás nejaký význam, nejaký zmysel. Naučte sa mať radi aj svoju prácu.

8. Zdravte ľudí a venujte im kompliment – nečakajte, aby ľudia zdravili vás, zdravte ich ako prví. Môžete sa aj prihovoriť, usmiať a taktne venovať kompliment, ktorý vyčaruje úsmev aj na tvárach druhých.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1096
EUR-CZK
25.843
EUR-HUF
331.53
EUR-PLN
4.3248
EUR-GBP
0.89093
Neprehliadnite
Citát dňa
„Najviac strachu som si v živote prežil kvôli veciam, ktoré sa nakoniec nikdy nestali.“
- Mark Twain

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist