Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Úspech.MNE.sk

Peniaze & bohatstvo 11. 09. 2018

Zaujímavé štatistiky, ktoré zmenia váš pohľad na bohatstvo

ikonka
Ste pravdepodobne jedným z najbohatších ľudí na svete a ani si to neuvedomujete. Prinášame vám pár zaujímavých štatistík, ktoré zrejme zmenia váš pohľad na bohatstvo.

Už len to, že môžete čítať tento článok, je známkou toho, že ste bohatí. Máte prístup k elektrine, pripojenie na internet a zariadenie, na ktorom si článok môžete čítať. Ak máte prístup k čistej vode a viete, že dnes budete mať na stole jedlo, potom ste skutočne bohatí.

Viete, že ak by ste zarábali viac ako 50 tisíc dolárov ročne, tak by ste sa zaradili medzi jedno percento najlepšie zarábajúcich ľudí sveta? Jedno percentu ľudí zároveň má v moci rovnaké množstvo peňazí, ako zvyšných 99 percent dokopy.

Ak by ste zarábali ročne viac ako 8 500 eur, boli by ste na tom lepšie, ako väčšina ľudí na planéte. Väčšina ľudí na svete, asi štyri pätiny, pritom žije s denným rozpočtom menším ako 10 amerických dolárov. To je teda norma. V prepočte menej ako necelých 9 eur.

Viac ako tretina ľudí svetovej populácia pritom denne nemôže vyžiť viac ako 1,75 eura a viac ako 1,2 miliardy nemôže denne využiť viac ako 1 euro. V chudobných krajinách pritom môže ísť na jedlo až 80 % celkových príjmov.

Známkou bohatstva je aj zdravotný stav. Deti v bohatých krajinách, medzi ktoré patrí aj Slovensko, majú malú šancu úmrtia pred dovŕšením 5 rokov. Je to asi každý 165. prípad. V mimoriadne chudobných krajinách do toho veku zomrie každé šieste dieťa. Väčšinou na následky choroby, ktorej sa dá predísť.

V západnej kultúre sa za bohatstvo považuje hromadenie peňazí na účte, veľký dom, luxusné auto. Snaha hnať sa za týmito vecami spôsobila, že mnohí zabúdajú, akí bohatí v skutočnosti už teraz sú.


Nahlásiť chybu
Mohlo by vás zaujímať:
mal-by-byt-vas-zoznam-uloh-na-papieri-alebo-v-telefoneMal by byť váš zoznam úloh na papieri alebo v telefóne?tvrdou-pracou-mozete-vykompenzovat-nedostatok-talentuTvrdou prácou môžete vykompenzovať nedostatok talentu co-su-to-antioxidanty-a-na-co-sluziaČo sú to antioxidanty a na čo slúžia? pat-sposobov-ktorymi-mozete-ziskat-kontrolu-nad-svojim-zivotomPäť spôsobov, ktorými môžete získať kontrolu nad svojím životompozitivne-afirmacie-ktore-vas-dovedu-k-uspechuPozitívne afirmácie, ktoré vás dovedú k úspechu
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2018 MNE.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist