Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Úspech.MNE.sk

Peniaze & bohatstvo 09. 10. 2018

Tipy, ktoré vám pomôžu vylepšiť vašu finančnú situáciu

ikonka
Máte problém finančne vyžiť? Žijete od výplate k výplate? Chcete si zlepšiť svoju finančnú situáciu? Potom ste na správnej adrese. Pomôcť by vám mohlo nasledujúcich sedem tipov.

1. Nakupovanie na internete – nákupom na internete môžete často ušetriť nemalú sumu peňazí. Produkty tam bývajú lacnejšie aj so započítaním poštovného. Navyše, existujú web stránky, na ktorých si môžete porovnávať ceny výrobkov a nakúpiť ich tak za menej.

2. Refinancovanie – ak vám dáva zabrať vaša hypotéka alebo lízing na auto, možno by ste mohli zvážiť možnosť refinancovania. Zoberiete si teda pôžičku, aby ste splatili pôžičku. Nová pritom môže mať výhodnejší úrok a menej zaťažujúce splátky.

3. Nakupovanie z druhej ruky – nie je nič zlé, keď si kúpite nejaké veci cez inzerát alebo v bazáre. Často môžete kúpiť kvalitný produkt v dobrom stave za nízku cenu. Ak potrebujete nový počítač, existujú obchody, kde si môžete podstatne lacnejšie kúpiť výkonný model, ktorý vyradila nejaká spoločnosť.

4. Ďalší zdroj príjmov – nikto by určite neohrnul nosom nad vyšším príjmom peňazí. Ak nevidíte perspektívu v zmene zamestnania, skúste k nemu aspoň pričleniť nejaký ďalší zdroj príjmov. Skúsiť môžete aj prácu na doma, prípadne, ak si viac veríte, využiť nejakú svoju zručnosť a založiť si živnosť.

5. Vytvorenie rezervného fondu – ak ho nemáte, pravdepodobne to vašu aktuálnu krízu nevyrieši, ale do budúcna je dobré mať nejaký rezervný fond. Snažte sa určitú časť peňazí odkladať na horšie časy. Cieľom by mala byť suma, ktorá by umožnila pokryť výdavky na tri až šesť mesiacov.

6. Prehodnotenie opakujúcich sa výdavkov – často o opakujúcich sa výdavkoch, ako sú účty za televíziu, telefón, internet ani neuvažujeme. Aj na nich však môžete ušetriť. Pozrite sa, či neexistujú lacnejšie alternatívy.

7. Monitorovanie výdavkov a rozpočtovanie – zaznamenávajte si svoje výdavky, tvorte si rozpočet. Takto budete mať lepšiu kontrolu nad svojim financiami a uvidíte, kde by ste mohli byť finančne disciplinovanejší. Snažte sa tvoriť prebytok a odkladajte si ho na horšie časy.


Nahlásiť chybu
Mohlo by vás zaujímať:
dalsich-7-jednoduchych-sposobov-ako-sa-motivovatĎalších 7 jednoduchých spôsobov, ako sa motivovať osem-tajomstiev-ludi-s-pevnym-zdravimOsem tajomstiev ľudí s pevným zdravím zdravy-zivot-je-zakladom-pre-uspesny-zivotZdravý život je základom pre úspešný život manazment-casu-8-tipov-ktore-vam-s-nim-pomozuManažment času: 8 tipov, ktoré vám s ním pomôžu 7-jednoduchych-sposobov-ako-sa-motivovat7 jednoduchých spôsobov, ako sa motivovať
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2018 MNE.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist