Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Vybudujte si mentálnu odolnosť pre dosiahnutie svojich cieľov

Mentálna odolnosť je dôležitá, pokiaľ chcete v živote dosiahnuť skutočne veľké veci. Nasledujúce tri tipy inšpirované mníchmi z japonskej hory Hiei vám pomôžu posilniť vaše šance na úspech uvedomením si toho, čo je pre vaše ciele kľúčové.

1. Dokončiť alebo zabiť
Musíte si osvojiť myslenie, že pokiaľ je pre vás niečo dôležité, tak to dokončíte. Ak nie, tak to nechajte tak. Zabite ten cieľ, projekt alebo úlohu. Ak nie sú pre vás dôležité, ani ich nezačínajte. Nestrácajte čas niečím, čo vás nedovedie k tomu, po čom túžite. Začínajte len veci, ktoré chcete dokončiť. Veci, ktoré sú pre vás dôležité. Majte ciele, ktoré stoja za to. všetko ostatné ignorujte.

2. Nezaviažte sa ničomu, rozptýli vás všetko
Mali by ste sa koncentrovať na jednu vec, tú najpodstatnejšiu pre vaše bytie. Stanovte si jeden veľký cieľ a postavte okolo neho váš život. Musíte presne vedieť, čo od života chcete a neustále si to pripínať. Ak sa k ničomu nezaviažete, potom vás bude rozptyľovať všetko, aj to nepodstatné, a vy nič nedosiahnete. Keď neviete, čo robiť, cítite sa stratení a nakoniec nerobíte nič poriadne. A ľahko sa rozptýlite.

3. Nezáleží, ako dlho vám to potrvá – jednoducho začnite
„Nikdy sa nevzdávajte svojho sna len preto, aký dlhý čas bude potrebný na jeho splnenie. Ten čas ubehne tak či tak,“ povedal raz H. Jackson Brown. A vystihol to veľmi presne. Ak je pre vás niečo dôležité, nemôžete sa odradiť tým, že to nezískate hneď. Musíte byť trpezliví a vytrvalí. Musíte byť ochotní prejsť aj tisícky míľ, aby ste prišli do svojho cieľa. Počítajte s tým, že to bude dlhá a náročné, neočakávajte, že to bude rýchle a ľahké. O to viac si budete ten úspech vážiť.

Najväčším ponaučením z tohto všetkého je, aby ste si každý deň spomenuli na to, že musíte byť k niečomu zaviazaný, musíte byť presvedčení, že to chcete dosiahnuť, a že sa nenecháte odradiť dĺžkou či náročnosťou vašej cesty. Každý veľká výzva má svoj bod zvratu. Môže to byť deň po dni, v ktorom ste svoju púť vzdali.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2021 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist