Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Sedem skvelých tipov, ako inšpirovať druhých

Chcete sa stať lídrom? Chcete byť človekom, ktorého druhí nasledujú a ktorých inšpiruje k dosahovaniu veľkých vecí? Potom si dajte záležať na tom, aby ste robili kroky, ktoré vám prinášame v podobe nasledujúcich siedmich tipov.

Tieto tipy vám pomôžu skutočne inšpirovať druhých:

1. Zabudnite na svoje ego - ak chcete ovplyvňovať druhých, nechajte hovoriť viac svoje činy a zabudnite na veľkohubé samochválne vyjadrenia. Samochvála smrdí – to platí najmä u ľudí, ktorí chcú byť inšpiratívnymi vodcami.

2. Zamerajte sa na vzťahy - nie je dôležité to, aby ľudia vedeli všetko, čo viete, ale aby cítili, že sa o nich staráte a že vám na nich záleží. Zamerajte sa na vzťahy a buďte si s druhými navzájom oporou.

3. Určte jasný cieľ - všetci musia mať jasnú predstavu o tom, čo sa považuje za víťazstvo. Musíte teda stanoviť cieľ, za ktorým spolu pôjdete. Mal by byť čo najšpecifickejší.

4. Dôverujte im - využívajte talent druhých a neobmedzujte ich. Potrebujú cítiť dôveru a vy by ste im mali dôverovať, aby ste spoločne dosahovali úspechy efektívnejšie. Ak ľudia chcú ísť za daným cieľom, sami budú chcieť odviesť najlepšiu prácu.

5. Aktívne počúvajte - je lepšie menej hovoriť a viac počúvať. Snažte sa však aj pochopiť, čo sa vám druhí snažia povedať. Buďte trpezliví a chápaví.

6. Buďte príkladom - ukážte druhým, ako veľmi vám na dosiahnutí cieľa záleží tým, že budete aj vy zapojení do práce, že budete pracovať tvrdo a že budete ukazovať veľkú disciplínu, niekedy aj sebaobetovanie.

7. Kroťte svoje nadšenie - keď je treba, postavte sa a podporte svoj tím motivačnou rečou, ale nepreháňajte to s nadšením a entuziazmom. Tak ako ľuďom nesedia pesimistickí, depresívni a negatívni ľudia, tak ich odpudzujú aj ľudia, ktorí neustále a prehnane prezentujú svoj optimizmus a nadšenie.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2020 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist