Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Elon Musk sa nevzdával a zdolal ďalšiu prekážku: Tesla opäť zisková

USPECH.MNE.SK    |    28.11.2018
Profil Elona Muska sme si už priniesli. Aj bez toho je známe, že ide o miliardára, ktorý sa snaží prostredníctvom svojich firiem dosiahnuť revolučné zmeny. A práve jedna z nich, Tesla Motors, zažívala v ostatných mesiacoch krušné chvíle. Kým mnohých by položili, Musk len prekonal ďalšiu prekážku vo svojej ceste.

„Ak je niečo dosť dôležité a aj keď sú proti vám šance, stále by ste to mali robiť.“

„Vytrvalosť je veľmi dôležitá. Nemali by ste sa vzdávať, pokiaľ nie ste nútení sa vzdať.“

To sú len dva citáty Elona Muska, ktorý ich už viackrát podložil aj činmi. A práve preto je úspešný a úspešný bol aj v snahe stabilizovať spoločnosť vyrábajúcu elektrické automobily.

Problémy nastali pri výrobe Modelu 3 a boli také vážne, že automobilke hrozil krach. Musk však teraz vyhlásil, že najhoršie má spoločnosť za sebou.

Nie je tajomstvom, že pri výrobe spomínaného modelu spoločnosť prichádzala o peniaze veľkým tempom a mnohí odhadovali, že pri takom tempe firma skrachuje do niekoľkých týždňov. Veľké sny a odhodlanie jej šéfa však tomuto scenáru, zdá sa, zabránili.

Po „výrobnom pekle“ sa spoločnosti podarilo splniť produkčný cieľ Modelu 3, ktorý by mal čakať z luxusného trhu do masového, a dobrou správou je aj to, že v treťom štvrťroku tohto roka po prvýkrát za dva roky vykázala spoločnosť zisk.

V treťom kvartáli zvýšila spoločnosť tempo výroby a počet hodín potrebných k montáži jedného kusu sa podľa ČTK znížil o viac ako 30 percent. Dokopy už vyšlo z výrobnej linky 53 239 kusov.

„Človek by nikdy nemal byť sám so sebou spokojný, takže musíme naďalej tvrdo pracovať. Myslím si však, že to najhoršie sme už prekonali,“ povedal Musk pre Recode.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1260
EUR-CZK
25.709
EUR-HUF
318.21
EUR-PLN
4.3307
EUR-GBP
0.87938
Neprehliadnite
Citát dňa
„Stačí jediný nápad, aby ste uspeli tam, kde sa to iným nepodarilo.“
- Napoleon Hill

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist