Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Ako sa pripravujú najbohatší ľudia na koniec sveta?

V prípade možnej apokalypsy sa tí najbohatší ľudia snažia byť pripravení dať si šancu na jej prežitie. Svoje peniaze vkladajú do rôznych spôsobov, akými si toto bezpečia alebo pocit bezpečia zaistia. Prinášame vám ich päť.

1. Bezpečnostná izba
Takým základom v ochrane je bezpečnostná izba umiestnená priamo v domoch boháčov. Je navrhnutá tak, aby v nej mohli osoby prečkať dočasné ohrozenie, či už v podobe zlodejov, útočníkov, prírodných katastrof a niektoré aj jadrových útokov. Sú zabezpečené buď heslom alebo biometrickým údajom. Niektoré v sebe zahŕňajú aj únikový tunel. Inštalácia tých lepších bezpečnostných izieb môže stať až pol milióna dolárov.

2. Súkromný ostrov
V závislosti od scenáru by nebolo zlé odísť od oblastí plných ľudí na izolovaný ostrov. Ten dokáže ochrániť aj pred radiáciou, pandémiou, prírodnými katastrofami. Mnoho miliardárov si kupuje vlastné ostrovy a niektorí vidia dostatočnú ochranu v kúpe pôdy na Novom Zélande. Tento ostrovný štát mnohí považujú za bezpečný a sebestačný.

3. Komplex Oppidum
V horách Českej republiky sa z bývalého bunkru vytvoril luxusný komplex Oppidium, ktorý sa označuje za najväčších bunker miliardárov na svete. Obsahuje posilňovňu, bazén, kúpele, kino, knižnicu, pracovne a konferenčné izby, podzemnú záhradu so simulovaným denným svetlom a trezor pre najcennejšie statky. Dá sa v ňom prečkať akákoľvek katastrofa. Bez externých dodávok dokáže byť sebestačný pri maximálnej obsadenosti až 10 rokov. Cena nie je známa, ale lacné to nebude...

4. Bunkre od Atlasu
Firma Atlas vytvára podzemné bunkre, na ktoré si môžu našetriť aj menej bohatí. Vytvorila však je veľký podzemný „činžiak“, v ktorom si apartmán môžu dovoliť len skutočne bohatí ľudia. Nachádza sa v americkom Kansase, má v sebe 14 bytových jednotiek, a tak je predpokladom na vznik komunity. Vraj dokáže uživiť na neurčito až 70 ľudí a dokonca sú povolené aj domáce zvieratá. Spoločné časti majú bazén, sklad, školu. Cena jednej jednotky sa pohybuje od 1,5 do 3 miliónov dolárov.

5. Bunkre Vivos
Vivos je sieť bunkrov, ktoré sú rozmiestnené v Spojených štátoch amerických a dokonca jeden aj v Nemecku. Americké sú dostupné aj pre bežnejších ľudí – najmenšia a zdieľané sa dajú zakúpiť už za 7 500 dolárov, súkromné za 25 až 35 tisíc dolárov. Európsky bunker je vzácnejší a je len na pozvanie. Nie je však známe, aké je jeho cena. Leží v Rothensteine a celý projekt má hodnotu 1,1 miliardy dolárov. Zmestí sa doň okolo 500 ľudí. Nájdete v ňom bazény, kino, posilňovne, reštaurácie. Pre obyvateľov sú dostupné aj nemocnica či pekáreň.

Miliardári si podobné riešenia zaisťujú, aj keď je otázne, či by v prípade nečakanej katastrofy mali šancu sa k ním dostať alebo v nich bezpečne prežiť. Pravdepodobne tak pôjde len o symbol míňania peňazí tejto generácie. Lekcia by však mohla byť iná – nie je zlé predpokladať, že sa veci môžu zvrtnúť, ale nie je treba plánovať na najhoršie, ak je to neodvrátiteľné.

zdroj: wisebread

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist