Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Ako ukončiť deň produktívnym spôsobom?

Ak chcete uspieť v dnešnej dobe, často si to vyžaduje nasadenie počas celého dňa. Ak si vaša práce vyžaduje pracovania aj v neskorom popoludní, môžete urobiť určité veci, aby váš deň nie len začínal produktívne, ale aj končil.

To, ako ukončíte svoj deň, bude mať pritom vplyv aj na vaše nasledujúce dni. Preto by ste mali zvážiť týchto päť vecí, ktoré by ste mohli na konci svojho dňa vykonávať:

1. Robte menej náročné aktivity
Na konci dňa už nemáte toľko energie, aby ste zvládali efektívne pracovať na náročných úlohách. Preto by ste sa mali naučiť odložiť si na neskôr menej dôležité, menej urgentné a menej náročné úlohy. Venujte toto obdobia dňa e-mailom, stretnutiam alebo, ak máte na to náladu, pripravte si prácu na ďalšie dni.

2. Naplánujte si nasledujúci deň
Keďže máte večer menej energie, tak sa vám toto obdobie hodí aj na plánovanie. Je to ideálne obdobie, aby ste si naplánovali svoj ďalší deň, pretože viete, čo ste nestihli a čo sa musí dorobiť, aké stretnutia vám pribudli a ako sa cítite. Aby ste sa cítili lepšie, môžete rovno osláviť to, čo sa vám podarilo počas dňa.

3. Stanovte si hranicu
Nie je dobré miešať pracovný život s osobným, a preto je potrebné určiť si v konkrétny čas hranicu, po ktorej jednoducho vyplnene svoj pracovný režim a začnete dobíjať energiu pre zvyšok pracovného týždňa. Navyše, stanovené hranica vám pomôže pridať trochu urgencie do svojich úloh.

4. Vzdajte sa moderných technológií
Žijeme v obklopení moderných technológií, ktoré je ťažké vypnúť. Ak sa ch však vzdáte aspoň na záver dňa, pomôže vám to o trochu zvýšiť produktivitu. Tak, ako potrebujte oddych od práce, tak potrebujete oddych aj od technológií, najmä počítača či mobilného telefónu. Ak sa radi uvoľníte pri filmoch, televízia neuškodí, ale čo tak raz za čas skúsiť aj knihu?

5. Urobte si poriadok
Na konci pracovného dňa urobíte dobre, ak si robíte na svojom pracovisku poriadok. Keď sa na druhý deň vrátite do práce, nebude vás nič rozptyľovať a vykročíte do pracovného dňa tou správnou nohou.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist