Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Kto vládne športovému svetu v zárobkoch?

USPECH.MNE.SK    |    05.12.2018
Blíži sa koniec roka a na športovom poli sme spoznali mnoho nových šampiónov. Kto však vládne športovcom v zárobkoch? Je to stále boxer Floy Mayweather?

Podľa rebríčka magazínu Forbes bol aj v tomto roku najlepšie zarábajúcim športovcom práve Mayweather, ktorý zarobil až 285 miliónov amerických dolárov. K tomu sa mu nikto ani zďaleka nepriblížil.

Podporte nás a rozvíjajte sa s nami:

Cez hranicu 100 miliónov amerických dolárov sa dostali dvaja slávni futbalisti – Lionel Messi z Barcelony je druhý so 111 miliónmi dolárov a Cristiano Ronaldo z Juventusu je tretí so 108 miliónmi dolárov.

V prvej desiatky najlepšie platených športovcov sa nachádza ešte jeden futbalista – piaty Neymar z PSG zarobil 90 miliónov amerických dolárov.

Pred ním skončil v rebríčku bitkár z UFC, Ír Connor McGregor. Ten zarobil 99 miliónov amerických dolárov.

Od šiesteho miesta nasledujú basketbalista LeBron James (85,5 mil. USD), tenista Roger Federer (77,2 mil. USD), basketbalista Stephen Curry (76,9 mil. USD), Matt Ryan (67,3 mil. USD) a Matthew Stafford (59,5 mil. USD). Poslední dvaja menovaní hrajú americký futbal.

V druhej dvadsiatke nájdeme aj jazdcov F1, ktorá je v našich končinách populárna. Majster Lewis Hamilton obsadil 12. miesto s 51 miliónmi, jeho rival Sebastian Vettel bol na 18. mieste s 42,3 miliónmi. Obaja majú pritom rovnaký plat. Rozdiel bol v tom, že na reklamách zarobil Vettel len 300 000 dolárov – najmenej z prvých 59 športovcov.

Na marketingu inak najviac zarobil Federer – 65 miliónov amerických dolárov. Druhý bol LeBron James s 52 miliónmi, tretí Ronaldo s 47 miliónmi a štvrtý slávny golfista Tiger Woods s 42 miliónmi dolárov. Pre zaujímavosť, na športových odmenách zarobil len 1,3 milióna dolárov.

Na Slovensku je populárny aj hokej, no najlepšie platený hokejista sa do stovky najlepšie platených športovcov nedostal. Uzatvoril ju basketbalista Nicolas Batum s 22,9-miliónovým zárobkom.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1113
EUR-CZK
25.673
EUR-HUF
331.59
EUR-PLN
4.2855
EUR-GBP
0.86840
Neprehliadnite
Citát dňa
„Nikdy sa nevzdávajte, pretože práve v tomto bode sa príliv obráti.“
- Harriet Beecher Stowe

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist