Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Nový rok, nová šanca na zbohatnutie šetrením

USPECH.MNE.SK    |    01.01.2019
Nový rok prináša množstvo novoročných predsavzatí. Medzi tie najpopulárnejšie sa radia rôzne finančné ciele. Ak chcete v tomto smere v novom roku dosiahnuť úspech a ušetriť viac peňazí, potom sa nechajte inšpirovať nasledujúcimi tipmi.

1. Stanovte si limit na nakupovanie - v prvom rade by ste nemali nakupovať impulzívne. Ak si však môžete dovoliť rozmary nad bežné životné výdavky, potom si ich tak či tak ohraničte a snažte sa neminúť viac peňazí. Tie neminuté si odložte bokom.

2. Dajte šancu aplikáciám zameraným na financie - v súčasnosti existuje mnoho aplikácií, ktoré vám pomôžu so šetrením a manažovaním peňazí. Niektoré si dokonca môžete stiahnuť bezplatne. Pomôžu vám narábať s peniazmi opatrnejšie a budú vám asistovať pri šetrení.

3. Obmedzte používanie kreditných kariet - kreditné karty vám umožňujú míňať peniaze aj vtedy, ak nimi nedisponujete. Takéto správanie vedie k potenciálnym problémom. Spolu s používaním debetných kariet taktiež prichádzate prehľad o to, koľko peňazí vlastne míňate. Keď sa vrátite k staromódnej hotovosti, viac si to budete uvedomovať.

4. Jedlá si urobte doma - ak chodíte jedávať do reštaurácii alebo si nechávate do práce objednávať jedlo prostredníctvom donášky, uvedomte si, že jedlo významne preplácate. Uprednostňujte jeho prípravu doma. Aj doma si môžete vytvoriť peknú večeru v príjemnej atmosfére.

5. Prehodnoťte svoje cestovné náklady - musíte chodiť do práce na aute? Ak áno, čo takto voziť aj kolegov a skladať sa na benzín? A ak chcete ušetriť ešte viac, skúste verejnú dopravu. Chcete byť aj zdravší? Ak to vzdialenosť umožňuje, chodievajte do roboty na bicykli alebo pešo. Zabijete dve muchy jednou ranou – ušetríte a upevníte si zdravie.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1113
EUR-CZK
25.673
EUR-HUF
331.59
EUR-PLN
4.2855
EUR-GBP
0.86840
Neprehliadnite
Citát dňa
„Nikdy sa nevzdávajte, pretože práve v tomto bode sa príliv obráti.“
- Harriet Beecher Stowe

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist