Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Ako v tomto roku skutočne dosiahnuť svoje ciele?

Či začína nový rok alebo už je ten aktuálny vo svojom strede, stále máte hromadu času na to, aby ste sa v tomto roku vydali za splnení svojich cieľov a snov.

Ak chcete byť už do konca aktuálneho roka skutočne úspešní, musíte si v prítomnosti vyhrať čas na to, aby ste sa pozreli do minulosti a naplánovali si budúcnosť.

Zamyslite sa nad minulosťou

Pozrite sa na to, ako sa doteraz vyvíjal váš život. Zamerajte sa na minulý rok a skúste nájsť veci, ktoré vás naučil. Opýtajte sa sami seba, čo vám dal? V čom ste mohli byť lepší? Čo vám zvyšovalo sebavedomie a naopak, čo ho znižovalo? Urobili ste vo svojom súkromnom i pracovnom živote pokroky? Robili ste veci, ktoré prospievali vášmu zdraviu?

Zamyslite sa nad tým, čo ste chceli dosiahnuť. Chcete dosiahnuť tie isté veci? Ak áno, prečo ste ich nedosiahli v minulosti? Čo by ste mali zmeniť, aby sa vám to tentokrát podarilo? Odkiaľ naberiete zápal pre to, aby ste robili kroky, ktoré vás k tomu dovedú? Čo bolo vašim hnacím motorom v minulosti?

Pripravte sa na budúcosť

Keď už svoj pohľad na minulosť zakončíte, príde čas na to, aby sa pohli vpred. Na začiatok si musíte ujasniť špecifické veci, ktoré skutočne chcete dosiahnuť. Pokojne môže ísť aj o veci, ktoré ste chceli aj v minulosti.

Aby sa vaša koncentrácie netrieštila rôznymi smermi, napíšte si na papier všetky veci, ktoré chcete a potom si vyberte maximálne tri, ktoré by ste chceli dosiahnuť čo najviac, resp. čo najskôr a ešte v tomto roku.

Na základe toho si stanovte špecifické a časovo ohraničené ciele. Pôjde o hlavné ciele, ktoré chcete dosiahnuť do konca roka. Tie väčšie si ešte rozpíšte na menšie ciele alebo akési medzníky, ktoré musíte splniť, aby ste splnili svoj veľký cieľ. No a potom už ich stačí len krok po kroku napĺňať.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2020 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist