Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Zvyky, ktoré podporia vašu fyzickú a mentálnu energiu | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Zvyky, ktoré podporia vašu fyzickú a mentálnu energiu

Ak mu to dovolíte, váš každodenný život vás môžu ubíjať. Ako znovu nadobudnúť stratený elán? Prinášame vám sedem zvykov, ktoré vám podporia energiu fyzickú aj duševnú.

1. Dajte si do poriadku svoj spánkový režim – základom pre fyzickú aj mentálnu energiu je to, ako sa vyspíte. Je to kriticky dôležité, preto by ste mali spávať v pravidelných časoch a minimálne sedem hodín. Niekomu však môže vyhovovať aj šesť, treba si nájsť svoju optimálnu dĺžku a potom ju udržovať.

2. Pred spaním si zafantazírujte – pre vašu energiu v ďalší deň je dôležité aj nastavenie mysle, s ktorými idete spať. Preto by ste si mali predstavovať pozitívne veci, z ktorých budete nadšení, keď sa ráno zobudíte. Tak, aby sa zobúdzanie stalo príjemnou skúsenosťou.

3. Ako prvé urobte to, čoho sa obávate – čím lepšie dokážete mať pod kontrolou svoje emócie, tým lepšie budete ovládať svoju energiu. Keď hneď po zobudení urobíte vec, s ktorou sa spájajú vaše najnegatívnejšie emócie (strach, nechuť), potom v zvyšku dňa budete pociťovať pozitívnejšiu energiu a viac sebavedomia.

4. Buďte fyzicky aktívni – pravidelne by ste sa mali venovať cvičeniu a udržovať si aktívny životný štýl – chodiť na prechádzky, udržiavať si v poriadku domácnosť, venovať sa ručným prácam a podobne.

5. Buďte cieľavedomí, ale aj vďační za to, čo už máte – aby ste mali dostatok energie, mali by ste mať aj motiváciu niečo dosiahnuť, k čomu vám pomôžu ciele. Tie veľmi dobre dopĺňa aj úprimná vďačnosť za to, čo už máte. Spôsobí, že neupadnete do zlej nálady a neklesne vám energia.

6. Zbavte sa toxických vzťahov vo vašom živote – toxickí ľudia od vás odčerpávajú energiu. Ak máte pocit, že niekto vo vašom okolí je zlodejom vašej energie, potom máte zrejme pravdu a mali by ste s ním spojenie prerušiť. Nájdite ľudí, ktorí vás budú podporovať a motivovať k tomu, aby ste dosahovali veľké veci.

7. Venujte každý deň čas vašej vášni – či súvisí s vašou prácou alebo nie, mali by ste mať aktivitu, ktorá by bola pre vás skutočnou vášňou a ktorej by ste mali venovať aspoň niekoľko minút z dňa. Len polhodina vás dokáže naplniť radosťou, čo sa odzrkadlí aj zvýšením energie.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist