Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Čo robiť, aby vaše rána neboli také hektické?

Nechcete už viac ráno behať z miesta na miesto, neustále kontrolovať hodiny a odchádzať do práce s pocitom neistoty, že ste na niečo zabudli? Hektické ráno môžete pomocou niekoľkých krokov premeniť na ráno, ktoré máte plne pod kontrolou.

1. Nezačínajte ráno, ale večer
Snáď najväčší dopad na vaše ráno bude mať to, čo urobíte večer. Naučte sa chodiť spať v rovnaký čas, poslednú hodinu obmedzte elektroniku a využite ten čas na nachystanie si oblečenie, desiaty, raňajok, pracovných záležitostí... Potom zvyšný čas venujte čítaniu.

2. Napite sa vody
Hneď po zobudení si dajte dva poháre čistej vody a nezabudnite na kvalitne vyskladané raňajky, ktoré vám pomôžu dodať energiu potrebné pre celý deň. Snažte sa, aby obsahovali bielkoviny a komplexné sacharidy. Obmedzte cukri.

3. Nerobte viac vecí naraz
Zamerajte sa v daný moment vždy len na jednu činnosť. Vytvorte si rutinu, ktorú budete každý deň dodržiavať. Záchod, voda, raňajky, oblečenie, hygiena... Robte jednu vec za druhou, nie viac vecí naraz. To len zvýši hladinu vášho stresu a budete náchylnejší na pochybenie.

4. Rozhýbte sa
Do svojej rutiny zaraďte aj rannú rozcvičku. Možno sa vám zdá, že tým len pridáte do svojho rána viac práce, ale v skutočnosti sa tým len zahrejete pre efektívnejšie fungovanie a zvýšite svoju koncentráciu. Ideálne je venovať jej čas ešte pred raňajkami. Ak nestíhate, naučte sa vstávať o pár minút skôr. A tiež chodiť do postele o pár minút skôr.

5. Stanovte si misiu do dňa
Ešte večer si vytvorte zoznam úloh, ktoré musíte cez deň urobiť. Ráno si ich ešte pred odchodom do práce pripomeňte, pozrite sa do zrkadla a povedzte si, čo dnes dokážete. Aká bude vaša misia do dňa. Síce vám to už so samotným ránom príliš nepomôže, ale tento pozitívny zvyk bude mať vplyv na vaše nasadenie cez deň.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist