Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Dôvod, prečo by ste si mali viesť denník + tipy, ktoré vám to uľahčia | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Dôvod, prečo by ste si mali viesť denník + tipy, ktoré vám to uľahčia

Keď sa povie „viesť si denník“ mnoho ľudí si s tým spojí detské časy a spojenia ako „môj milý denníček“. Aj dospelí však môžu využiť vo svoj prospech každodenné zaznamenávania svojich myšlienok a významných medzníkov. Nie je na tom nič zlé.

Vedenie si denníka vám neumožňuje len dať svoju si minulosť do perspektívy, ale takéto voľné písanie vám posilňuje aj vašu mentálnu stránku, pretože je formou terapie. Dodáva vám aj motiváciu a uľahčuje vyjasniť si problémy, ktoré riešite. Aby ste sa mu venovali poctivejšia a efektívnejšie, využite nasledujúce tri tipy od terapeutky Miri Mogilevsky:

1. Vyberte si zápisník, do ktoré sa vám bude dobre písať – nekupujte si ten najkrajší, najštýlovejší, najdrahší zápisník. Kupujte si taký, s ktorým sa vám bude najlepšie pracovať. Do ktorého sa vám bude najlepšie písať a ktorý budete najpohodlnejšie prenášať.

2. Berte si svoj zápisník so sebou všade – berte si zápisník všade so sebou, aby ste si mohli zaznamenať cennú myšlienku, ktorá vám na um môže prísť v podstate hocikedy. Ak sa bojíte straty alebo poškodenia, tak si vytvorte menší, vedľajší zápisníček, do ktorého si poznamenáte myšlienky na cestách a doma si ich prepíšete do hlavného zápisníka. Prípadne využite nejakú mobilnú aplikáciu.

3. Využívajte nápovede – ak si dáte úplnú slobodu v zapisovaní, môže to na vás vplývať paralyzujúco. Preto by ste si mali vytvoriť nápovede alebo kľúčové otázky, na ktoré sa písaním budete snažiť odpovedať. Najlepšie je napísať si ich na kartičku a tú si potom prenášať z vypísaného zápisníka do nového. Otázky môžu znieť napríklad takto: Zažil som niečo, čo nešlo podľa môjho plánu a bolo to aj tak skvelé? Z čoho som bol smutný? O čo som prišiel? Z akej situácie som sa necítil dobre a prečo som mal také pocity? Čo má v poslednom čase stresuje? Čo by som chcel v blízkej budúcnosti dokázať? Čo neustále odkladám na neskôr a prečo?

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist