Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Úspech.MNE.sk

Malé zvyky vedú k veľkým pokrokom

ikonka
Ak chcete dosiahnuť úspech a veľký pokrok, tak musíte robiť veľké veci. Takto to vnímajú mnohí. Je to aj pravda. Čiastočne. V skutočnosti musíte robiť nie veľké, ale tie relevantné a dôležité veci. Nestrácať čas nad nepodstatnými úlohami, ktorý váš pokrok spomaľujú. V skutočnosti sú však hnacím motorom veľkých pokrokov malé zvyky.

Ak chcete zmeniť svoj životný štýl, vzťah alebo dosiahnuť úspech v športe, práci či v osobnom živote, musíte si uvedomiť silu zvykov. Ak si vypestujete dobré zvyky, ste na najlepšej ceste za svojím cieľmi. Ak však budete dlhodobo využívať zvyky, ktoré nie sú optimálne, nedosiahnete tak ľahko ani úspech.

Pár šťastlivcom sa to podarilo, ale všeobecne platí, že úspech sa nestáva zo dňa na deň. Je veľmi málo pravdepodobné, že by sa na vás takýmto spôsobom usmialo šťastie. Dôležité je preto uvedomiť si, že úspech chce poctivú prácu a hlavne čas.

Mnoho úspešných ľudí vie, že ak by počas obdobia, kedy sa približovali k svojmu úspechu, nemali tie správny zvyky, tak by ho možno ani nedosiahli. Každý úspech sa totiž dá dokázať, ak k dôležitým každodenné úlohám pristupujete trpezlivo a zodpovedne.

Veľké drastické zmeny, ktoré so sebou môžu prinášať aj bolesť, sú niekedy nevyhnutné, ale malé detaily, ktoré robíme stále dokopy rozhodujú o tom, čo nás v budúcnosti čaká. Čím trpezlivejšie a častejšie k ním budete pristupovať, tým budú pre vás ľahšie. Nakoniec ich budete robiť ako samozrejmosť. Keď takto spojíte niekoľko dobrých malých zvykov, tak uvidíte, že vás vpred ženie veľká sila.

Treba len prestať preceňovať ciele na jeden rok a podceňovať význam toho, čo dokážete urobiť za päť či viac rokov. Počas nich si môžete vypestovať celú škálu malých zvykov, ktoré vám môžu pomôcť. Nemusíte robiť veľké zmeny, môžete si ich rozdeliť na menej čiastkových zmien a postupne si ich osvojovať. V tomto sa skrýva tajomstvo malých zvykov.

Najlepšie je ukázať si to na príklade. Ak momentálne máte nadváhu, po robote sa vyvalíte pred televízor a zjete všetko, čo vám príde pod ruky, tak sa vám bude zdať nereálna predstava, že jedného dňa budete v skvelej forme. Zmeniť svoj životný štýl zo dňa na deň je nie len ťažké, ale aj neudržateľné.

Riešenie však nie je až také ťažké. Treba si uvedomiť, aké zmeny sú nevyhnutné a postupne si pestovať malé pozitívne zvyky. Napríklad si ako prvý zvyk vypestujete to, že budete chodiť denne na polhodinové prechádzky. Keď si na to zvyknete, vytvoríte si ďalší zvyk – aspoň trikrát do týždňa budete 30 minút cvičiť s činkami. Takto môžete pokračovať ďalej aj vo výžive. Zaviažete sa, že nebudete jedávať po šiestej hodine večer. Keď si vytvoríte zvyk, prejdete na ďalšiu malú zmenu – vymeníte sladené nápoje za čistú vodu.

Takto budete pokračovať až do bodu, kedy budeme zvyknutý na pravidelný pohyb, nebude vám robiť problém chodiť do posilňovne a budete mať v poriadku výživu. Naučíte sa pritom, že trpezlivosť a poctivá práca sa vyplácajú. Ak tomu totiž dáte čas, tak sa vďaka týmto malým zvykom určite vaša nadváha premení na formu, ktorú vám budú mnohí závidieť. A vás to už vtedy nebude ani tak bolieť. Urobíte veľký pokrok, o ktorom ste si mysleli, že je nereálny.

Podobných príkladov je veľa aj v rôznych iných oblastiach. Ak chcete napísať knihu, nechoďte na to zhurta. Vybudujte si malý zvyk napísať každý deň jednu stranu. Ak chcete našetriť peniaze, tak si zvyknite každý deň odložiť malú sumu peňazí. Ak sa chcete naučiť cudzí jazyk, namiesto dvoch dní v týždni, kedy sa budete trápiť s väčším počtom slovíčok, si zvyknite každý deň naučiť sa hŕstku slov. Ak sa naučíte len 3 každý deň, tak za rok ich budete vedieť cez tisíc a nebudete sa pritom ani toľko „mučiť“.


Nahlásiť chybu
Mohlo by vás zaujímať:
dalsich-7-jednoduchych-sposobov-ako-sa-motivovatĎalších 7 jednoduchých spôsobov, ako sa motivovať osem-tajomstiev-ludi-s-pevnym-zdravimOsem tajomstiev ľudí s pevným zdravím zdravy-zivot-je-zakladom-pre-uspesny-zivotZdravý život je základom pre úspešný život manazment-casu-8-tipov-ktore-vam-s-nim-pomozuManažment času: 8 tipov, ktoré vám s ním pomôžu 7-jednoduchych-sposobov-ako-sa-motivovat7 jednoduchých spôsobov, ako sa motivovať
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2018 MNE.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist