Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Ako šíriť pozitívnu energiu? Týmito piatimi spôsobmi

Snáď každý by chcel oplývať pozitívnou energiou. V bežnom živote to však nie je samozrejmosť pri toľkých problémoch, výzvach a starostiach, ktoré máme. Ako si aj pri nich zachovať optimistické vyhliadky?

Je ľahké udržovať si pozitívny prístup, ak nám všetko vychádza. Viac však záleží na tom, ako prístup budeme mať, keď narazíme na prekážku. Aj vtedy je lepšie tým, ktorí zmýšľajú pozitívne. Ako však takú pozitívnu energiu rozšíriť?

1. Začnite deň pozitívne – kľúčové je, akou nohou vstúpite do dňa. Prvé myšlienky ovplyvnia zvyšok vášho dňa, preto sa uistite, že budú pozitívne. Povedzte si, že dnešok bude dobrý deň. Sami si zvoľte, že dnes budete plný entuziazmu. Usmievajte sa na seba v zrkadle aj na ľudí, ktorých stretnete.

2. Oznamujte dobré novinky – zlepšite si vzťahy, z ktorých budete môcť čerpať viac pozitívnej energie tým, že ľuďom budete prinášať dobré, nie zlé správy. Budete tým šíriť optimizmus, dobrú náladu i radosť. Ľudia budú na vás spomínať lepšie, ako keď by mali počúvať len zlé novinky.

3. Predstavujte si – vrcholoví športovci majú vo zvyku predstavovať si, ako sa im bude dariť, keď vstúpia do akcie. Predstavujú si svoje budúce úspechy. Skúste to robiť aj vy. Skúste si predstaviť, že sa vám darí dobre a veci vám idú s ľahkosťou. Precíťte tie pocity úspechu.

4. Rozprávajte sa sami so sebou – sťažujete sa vo svojich myšlienkach? Aj to vám môže zraziť kolená. Hoci vás nikto nepočuje, to, čo si myslíte, vo veľkej miere ovplyvňuje osobu, na ktorej najviac záleží – vás. Preto sa rozprávajte so sebou pozitívne. Nakoniec zmeníte aj spôsob, akým sa budete rozprávať s inými.

5. Snažte sa ľudí a situácie pochopiť – prinášajte druhým povzbudenie, optimizmus a nádej tým, že pochopíte ich situáciu. Ak sa vám niečo nepozdáva, obetujte tomu pár minút a snažte sa pochopiť, čo k danej situácii alebo správaniu vedie. Nikoho nesúďte, neohovárajte, nekritizujte a pri najhoršom sa snažte z chýb iných poučiť. Aj ich sa snažte do budúcna povzbudiť.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist