Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Úspešní ľudia a ich príbehy III. – Arnold Schwarzenegger

Na začiatku každého roka si dal ambiciózne ciele a väčšinu z nich dosiahol. Neustále sa hnal vyššia a vyššie, vďaka čomu sa zapísal do športových, kultúrnych i politických dejín. Arnold Schwarzenegger.

Arnold Schwarzenegger – životopis

Arnold Schwarzenegger sa narodil 30. júla 1947 v rakúskom Thale. Napriek tomu, že podmienky nemal ideálne, dokázal z neho vyrásť cieľavedomý muž, ktorý dominoval kulturistike, preslávil sa ako herec a dokonca sa stal guvernérom Kalifornie.

K športu sa dostal hlavne prostredníctvom futbalu. Bol súťaživý, no aj napriek jeho snahe sa nedočkal takej chvály, ako by chcel. Viac uznania sa dostávalo mužstvu ako celku a on sa už ako mladík prejavoval skôr individuálne. Preto sa rozhodol s futbalom skončiť. Kulturistika mu padla do očí, keď futbalový klub zamieril do posilňovne a mladý Arnold uvidel robustných chlapov s činkami v rukách. Pri 180 centimetroch nevážil ani len 70 kilogramov, no netrvalo dlho, aby zmohutnel.

Jeho idolom bol kulturistický šampión Steve Reeves, ktorého v mnohých ohľadoch prekonal. Titul Mr. Olympia získal sedemkrát a k filmu naplno prešiel ako najúspešnejší kulturista všetkých čias. Naučil sa pritom zdolávať prekážky – počas vojenskej služby sa dokonca dostal do väzenia po tom, čo utiekol na súťaž do Mníchova. Keď bol na stráži alebo na cvičení, vždy si našiel priestor na tréning. V tanku dokonca prevážal svoju činku. Prekonal aj zranenie a porotcom i fanúšikom učaroval veľkým sebavedomím. Súperov vedel zlomiť myslením.

Po tom, ako odišiel za slávou a bohatstvom do Spojených štátov amerických, sa dokonca počas športovej kariéry rozhodol študovať na vysokej škole. Dal sa aj na podnikanie, hoci s ním nemal žiadne predošlé skúsenosti. Ako herec tiež využil jednu prekážku vo svoj prospech. Jeho prvý film nestál za veľa a mnohí mu hovorili, že to s jeho prízvukom a slabšou angličtinou nikam nedotiahne. Opak bol však pravdou. Ako kulturista a podnikateľ sa stal milionárom, ako herec získal aj obrovskú slávu.

Natočil veľa filmov rôznych žánrov, no najviac sa preslávil vďaka filmom Barbar Konan, Terminátor či Total Recall. So svojou robustnou postavou sa ocitol prevažne v akčných snímkach, ale vedel svaly a svoj prízvuk pretaviť aj do úloh v komédiách. Aj vďaka tomu si získaval obľubu verejnosti. Už v tom čase myslel na politiku.

Ako rakúsky rodák nemohol Schwarzenegger pomýšľať na post prezidenta Spojených štátov amerických, ale do politiky nešiel s malými cieľmi. Kandidoval rovno na guvernéra najbohatšieho štátu USA. V roku 2003 sa stal 38. guvernérom Kalifornie a tento post zastával až do roku 2011.

Od roku 1986 bol ženatý s Mariou Shriver, s ktorou má štyri deti. Pre jedno nemanželské dieťa sa v roku 2011 pobrali vlastnými cestami. Práve to je škvrna na jeho príbehu, ktorý však ukazuje, že s cieľavedomosťou, sebadôverou, pracovitosťou a odhodlaním možno dokázať veľké veci.

Citáty Arnolda Schwarzeneggera, ktoré stoja za pozornosť

„Myseľ je limit. Pokiaľ si vaša myseľ dokáže predstaviť fakt, že niečo dokážete, potom to dokážete, pokiaľ tomu veríte na 100 %.“

„Sila neprichádza z víťazenia. Vaše trápenia rozvíjajú vašu silu. Keď si prejdete ťažkými časmi a rozhodnete sa nevzdať, to je sila.“

„To, čomu čelíme, môže vyzerať ako nezdolateľné. Ja som sa však niečo naučil z tých rokov trénovania a súťaženia. Naučil som sa niečo z tých všetkých sérií a opakovaní, pri ktorých si už myslíte, že nedokážete zdvihnúť ďalšiu uncu váhy. Naučil som sa, že sme vždy silnejší ako si myslíme.“

„Vedel som, že som víťaz už koncom 60. rokov. Vedel som, že som predurčený niečomu skvelému. Ľudia hovoria, že takéto myslenie je úplne neskromné a ja súhlasím. Skromnosť nie je slovo, ktoré mi imponuje. Dúfam, že nikdy ani nebude.“

„Pre mňa je životom to, keď ste neustále hladní. Zmyslom života nie je jednoducho len existovať, prežiť, ale postupovať vpred, ísť hore, niečo dosahovať a dobíjať.“

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist