Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Tipy od miliardárov pre vaše domáce financie

USPECH.MNE.SK    |    14.06.2018
Mnoho ľudí inštinktívne len pretočí očami, keď sú im predkladané finančné tipy od miliardárov. Napriek tomu, že množstvo z nich vedie extravagantné životy, nájdu sa aj takí, ktorí nie. A práve niektoré ich tipy dávajú zmysel aj pre domáce financie bežného smrteľníka.

1. Začnite skoro - Carlos Slim Helú je mexický miliardár, ktorý bol svojho času najbohatším človekom na svete. Jeho finančné tipy sú založené na sedliackom rozume a jeden z nich je veľmi prostý: začnite skoro. Nečakajte na správnu príležitosť, nečakajte na správny vek, ale začnite už dnes šetriť, začnite už dnes s tvorbou rozpočtov, učte sa zhodnocovať svoje peniaze.

2. Nájdite si vášeň - to, že si v nejakej činnosti budete veriť, vás nebude stáť ani cent. Oprah Winfreyová tvrdí: „Stanete sa tým, čomu veríte.“ So sebadôverou súvisí aj nájdenie si vášne, ktorej sa budete s radosťou venovať od rána a nebudete chcieť prestať až do konca dňa. Takáto vášeň vás dokáže priviesť potenciálne až k úspechu a jeho speňaženiu.

3. Nemusíte obchádzať systém - Warren Buffett je známy investor, ale celé desaťročia sa snažil investovať poctivo v rámci zákona. Neobchádzal systém, ale zameral sa na základy. Investoval vždy do firiem, ktoré boli finančne zdravé a ktoré nestáli na technológii, ktorá bola pod hrozbou zastarania. Neriskoval, ale postupne vybudoval majetok, ktorým sa zaradil medzi najbohatších ľudí histórie.

4. Zjednodušte si život - Buffett žije v dome, ktorý kúpil v roku 1957 za 31 500 amerických dolárov. Slim žije v rovnakom dome viac ako 40 rokov. Keď sa budete neustále naháňať za materiálnymi statkami, nebudete bohatnúť a budete strácať čas vecami, ktoré vás budú odkláňať od cesty za úspechom.

5. Využívajte chôdzu a verejnú dopravu - John Caudwell, David Cheriton a Chuck Feeney sú miliardári, ktorí každý deň využívajú na dopravu buď bicykel, verejnú dopravu alebo chodia do práce pešo. Je to dobré pre prostredie i vašu peňaženku. A ak sa cestovaniu autobusom nestránia ani takéto osobnosti, potom by ste to nemali robiť ani vy.

6. Automobily sú spotrebný tovar - Ingvar Kamprad či Jim Watson sú známi tým, že vlastnili skutočne staré automobily. Nemíňali svoje peniaze na to, aby ostatným ukazovalo svoj status prostredníctvom nových a luxusných áut. Ak vás auto dovedie bezpečne z bodu A do bodu B, potom je to dobré auto.

zdroj: Mint.com

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1388
EUR-CZK
25.557
EUR-HUF
324.49
EUR-PLN
4.2563
EUR-GBP
0.89485
Neprehliadnite
Citát dňa
„Nie je to o tom, čo sa ti prihodí, ale o tom, ako na to zareaguješ.“
- Epictetus

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist