Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Chcete byť bohatí? Bill Gates vám poradí

Bill Gates je jedným z najbohatších ľudí sveta a hoci nehovorí často o peniazoch a investovaní, počas rokov už zdieľal s ľuďmi niekoľko skvelých tipov. Mnoho z nich sa dá uplatniť pri podnikaní i v osobnom živote.

Ak chcete mať viac peňazí, určite by ste si mali zobrať príklad z týchto desiatich tipov Billa Gatesa:

1. Stanovte si jasný ciel
Gates tvrdí, že človek môže dosiahnuť úžasný pokrok, ak si stanový jasný cieľ. Aj všetky svoje finančné rozhodnutia by ste mali robiť so zohľadnením vášho cieľa. Ak si chcete nasporiť peniaze na dovolenku, tak vždy majte v mysli tento cieľ, keď si chcete kúpiť niečo iné.

2. Vyťažte maximum z toho, čo máte
Snažte sa vyťažiť vždy maximum zo situácie, v ktorej ste sa ocitli a to aj napriek tomu, že sa vám môže zdať zlá. Vždy na tom môžete byť ešte horšie. Bez ohľadu na to, snažte sa a ono sa to vyplatí.

3. Vytrvajte
Gates viackrát zopakoval, že úspech sa nestane okamžite a nikto nedokáže zarobiť milióny zo dňa na deň. Bez ohľadu na to, aké problémy vás trápia, vždy majte na pamäti, že musíte vydržať. Odhodlanie a trpezlivosť sú cestou k lepšiemu životu.

4. Neodmietajte výzvy
Ak sa snažíte dosiahnuť úspech, potom si nemôžete dovoliť odmietať výzvy. Možno vás stretnú počas života nečakané situácie, ktoré vás vystrašia, no nemali by ste ich ignorovať, ale postaviť sa im. Vždy existujú riešenia, ako ich zvládnuť.

5. Učte sa z prehier, nie úspechov
Gates tvrdí, že úspech je biedny učiteľ. Zvádza k mysleniu, že nemôžete prehrať. Učiť by ste sa mali práve z prehier, z neúspechov, z tých ťažkých období. Budete potom lepšie pripravený aj na prípadné komplikácie v budúcnosti.

6. Držte sa vašej vášne
Ďalší tip, ktorým Gates podporoval snaživých ľudí bolo, aby sa držali svojej vášne. Tak najpravdepodobnejšie dôjdete k úspechu. Hneď vás to nemusí doviesť k bohatstvu, ale môže vás to inšpirovať k tomu, aby ste boli dostatočne ambiciózni až do momentu, kedy uspejete.

7. Nekomplikujte veci
Gates mal svojho finančného mentora v osobe Warrena Buffetta. Od neho dostal jednu cennú radu – v jednoduchosti je sila. Nie je nevyhnutné veci si komplikovať. Majte jednoduchý a pevný plán, ktorý budete ľahšie dodržiavať a vyhnete sa bolestiam hlavy.

8. Vypočujte si dobré rady
Bez ohľadu na to, v akej životnej situácii sa nachádzajte, vždy si ceňte dobrú radu. Dobré rady vám môžu pomôcť zistiť, ako sa dostať z problémov a nájsť tu správnu cestu k úspechu. Takéto rady pochádzajú od ľudí, ktorí už v živote čo to dokázali. Ak je niekto expert na investovanie, poraďte sa o vašich investíciách s ním. Radu vám môže dať aj elektrikár, ale bude dobrá?

9. Využívajte informácie vo váš prospech
Nie je prekvapením, že Gates zbieral a využívaj informácie vo svoj prospech. Považuje to za dôležitú zručnosť, ktorá vám pomôže v biznise, ale aj s vašimi financiami v osobnom živote. To v praxi môže znamenať aj vyhľadávanie najvýhodnejších cien výrobku, ktorý si chcete kúpiť.

10. Majte silnú stratégiu
Kľúčom k akémukoľvek úspechu je podľa Gatesa silná stratégia. Bez ohľadu na to, čo chcete dosiahnuť, vždy potrebujete stratégiu, aby vás k tomu doviedla. Impulzívne riešenia môžu niekedy fungovať, ale kvalitný plán je istou cestou za zlepšením svojej situácie.

zdroj: savingadvice.com

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist