Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Ako míňať svoje peniaze tak, aby ste boli šťastnejší?

Ak máte dostatok peňazí na to, aby ste ich mohli míňať, míňajte ich tak, aby vám prinášali do života šťastie. Prinášame vám šesť tipov, ktoré vám k tomu môžu pomôcť.

1. Kupujte si zážitky, nie veci – zážitok sa vám môže v určitú hodinu dňa skončiť, kým nejaká hmotná vec vám vydrží navždy. Výskumy však dokazujú, že zážitky v nás produkujú šťastie na dlhšie ako veci. Zároveň vás vždy potešia samotné spomienky na daný zážitok. Môžete si kúpiť aj veci. Také, ktoré vám pomôžu k zážitkom – napríklad kúpa bicykla vám umožní spoznávať vaše okolie prostredníctvom cyklistiky.

2. Míňajte peniaze na iných ľudí – darujte niekomu inému darček, ktorý ho poteší. Uvidíte, že to zlepší náladu aj vám. Ukázalo sa, že ľudia, ktorí pravidelne obdarovávajú iných ľudí, sú šťastnejší. A to bez ohľadu na výšku príjmu.

3. Kúpte malé potešenie sami sebe – aj sebe si môžete kúpiť nejaké veci, ale skúšajte primárne hľadať potešenie v maličkostiach. Psychológia ukázali, že ľudia si vedia priniesť šťastie, keď si kúpia nejaký darček, ale ide o krátkodobú záležitosť. Preto voľte maličkosti, ktoré vás až tak finančne nezaťažia.

4. Ak vás vzrušuje napätie z lotérie, meňte čísla – míňať peniaze na lotériu určite nie je ideálna finančná rada, ale ak vás to uspokojuje, tak to aspoň vždy skúšajte s novými číslami.

5. Prenajmite si šťastie – namiesto toho, aby ste minuli veľa peňazí za niečo, čo využijete len krátko, prenajmite si to za menej peňazí. Chceli ste niekedy jazdiť v luxusnom športovom aute? Prenajmite si ho na víkend.

6. Nemíňajte peniaze – síce tu malo ísť o míňanie peňazí, ak pamätajte, že uspokojujúce môže byť aj ich nemíňanie. Ak si niečo nemôžete dovoliť alebo si chcete šetriť pre budúcnosť, venujte väčšiu pozornosť veciam, ktoré už máte. Môžete v nich nájsť stratenú záľubu alebo ich zrecyklovať a použiť na niečo nové.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist