Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Ako míňať svoje peniaze tak, aby ste boli šťastnejší?

USPECH.MNE.SK    |    18.06.2019
Ak máte dostatok peňazí na to, aby ste ich mohli míňať, míňajte ich tak, aby vám prinášali do života šťastie. Prinášame vám šesť tipov, ktoré vám k tomu môžu pomôcť.

1. Kupujte si zážitky, nie veci – zážitok sa vám môže v určitú hodinu dňa skončiť, kým nejaká hmotná vec vám vydrží navždy. Výskumy však dokazujú, že zážitky v nás produkujú šťastie na dlhšie ako veci. Zároveň vás vždy potešia samotné spomienky na daný zážitok. Môžete si kúpiť aj veci. Také, ktoré vám pomôžu k zážitkom – napríklad kúpa bicykla vám umožní spoznávať vaše okolie prostredníctvom cyklistiky.

2. Míňajte peniaze na iných ľudí – darujte niekomu inému darček, ktorý ho poteší. Uvidíte, že to zlepší náladu aj vám. Ukázalo sa, že ľudia, ktorí pravidelne obdarovávajú iných ľudí, sú šťastnejší. A to bez ohľadu na výšku príjmu.

3. Kúpte malé potešenie sami sebe – aj sebe si môžete kúpiť nejaké veci, ale skúšajte primárne hľadať potešenie v maličkostiach. Psychológia ukázali, že ľudia si vedia priniesť šťastie, keď si kúpia nejaký darček, ale ide o krátkodobú záležitosť. Preto voľte maličkosti, ktoré vás až tak finančne nezaťažia.

4. Ak vás vzrušuje napätie z lotérie, meňte čísla – míňať peniaze na lotériu určite nie je ideálna finančná rada, ale ak vás to uspokojuje, tak to aspoň vždy skúšajte s novými číslami.

5. Prenajmite si šťastie – namiesto toho, aby ste minuli veľa peňazí za niečo, čo využijete len krátko, prenajmite si to za menej peňazí. Chceli ste niekedy jazdiť v luxusnom športovom aute? Prenajmite si ho na víkend.

6. Nemíňajte peniaze – síce tu malo ísť o míňanie peňazí, ak pamätajte, že uspokojujúce môže byť aj ich nemíňanie. Ak si niečo nemôžete dovoliť alebo si chcete šetriť pre budúcnosť, venujte väčšiu pozornosť veciam, ktoré už máte. Môžete v nich nájsť stratenú záľubu alebo ich zrecyklovať a použiť na niečo nové.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1096
EUR-CZK
25.843
EUR-HUF
331.53
EUR-PLN
4.3248
EUR-GBP
0.89093
Neprehliadnite
Citát dňa
„Najviac strachu som si v živote prežil kvôli veciam, ktoré sa nakoniec nikdy nestali.“
- Mark Twain

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist