Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Šesť bežných konfliktov, ktoré riešia páry | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Šesť bežných konfliktov, ktoré riešia páry

Žiaden vzťah sa nezaobíde bez občasného konfliktu. Nie je pravdou, že hádky nie sú súčasťou zdravého vzťahu. Často sa však dôvody na konflikt opakujú. Prinášame vám šesť hlavných konfliktov súčasnosti.

1. Sociálne siete - ide o problém modernej spoločnosti. Konflikty vychádzajúce z používania sociálnych sietí sú na vzostupe. Problémom nie je len čas, ktorý na nich osoba trávi, ale aj príspevky, ktoré na nich zverejňuje, prípadne súkromné diskusie, ktoré na nich vedie. Pochopiteľne, týka sa to najmä komunikácie s opačným pohlavím, ktorá vzbudzuje u partnera neistotu.

2. Záväzky - tento bod sa týka najmä vzťahov, ktoré sa ešte nerozhodli spečatiť svoj spoločný život sobášom. Jeden partner sa cíti byť vo vzťahu viac zaangažovaný a cíti, že ten druhý sa dostatočnému záväzku vyhýba. V zdravom vzťahu si partneri predstavujú budúcnosť spoločnú, a tak nie je dobré, ak jeden z partnerov vysiela zmiešané správy.

3. Domáce povinnosti - väčšina týchto konfliktov prichádza, ak minimálne jeden z partnerov „počíta skóre“ domácich prác. Môže potom nadobudnúť pocit, že ten druhý partner je len na príťaž a s ničím nepomáha. Väčšinu domácich prác pritom vykonávajú ženy. Najlepšie však je, keď muži pomôžu aspoň s niečím, aby sa tak dvojica cítila aj o čosi prepojenejšie.

4. Rodičovské povinnosti - v tomto prípade ide najmä o to, že každý z rodičov má svoju predstavu o výchove detí. Jeden môže byť prísny, druhý benevolentný. Tieto konflikty sa často riešia aj pred samotnými deťmi, čo nie je vôbec dobré. Rodičia by si mali výchovu vydiskutovať v súkromí a dohodnúť sa na kompromisoch.

5. Financie - tieto druhy konfliktov môžu vychádzať buď z rozdielnych úrovní príjmov u partnerov alebo z rôzneho pohľadu na výdavky. Často sa zintenzívňujú v časoch, keď sa pár dostáva pod finančný tlak, preto sa môžu vyskytnúť vo vzťahu až neskôr. Bežné sú aj u partnerov, z ktorých jeden nepracuje a stará sa o deti a domácnosť.

6. Nevera - väčším dôvodom na rozchody ako peniaze už je len nevera. Niektoré páry dokážu prekonať aj takúto prekážku, ale vo väčšine prípadov si vyžiada svoju daň na vzťahu a skončí jeho ukončením. Nie je nič horšie, ako zradiť partnera a prísť o dôveru. Vzťah však môže zničiť aj žiarlivosť a podozrenia z nevery, aj keď k nej nikdy nedošlo. Často za to môže povaha jedného z partnerov, ktorý rád komunikuje či neškodne a bezcieľne flirtuje s opačným pohlavím.

Tento prehľad vám dáva predstavu o tom, na ktoré príčiny konfliktov si máte dať väčší pozor. Ak ich už nechcete zažívať tak často, musíte si s partnerom sadnúť a otvorene spolu komunikovať. Bez agresivity a s pochopením. Nemusíte sa hneď brániť, urážať či útočiť. Myslite na vyšší záujem – upevnenie svojho vzťahu.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist