Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Ako si udržať pozitívny prístup v spoločnosti negatívnych ľudí? | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Ako si udržať pozitívny prístup v spoločnosti negatívnych ľudí?

Je ľahké skončiť so zlou náladou, ak sa niekto vedľa vás cíti zle. Ak prežíva daná osoba niečo skutočne traumatizujúce, je to v poriadku. Ak však ide o negativizmus z bežných malých problémov, ktoré sú zveličované, mali by ste sa snažiť postaviť pred negativizmus pevný múr.

Nasledujúcich päť krokov vám pomôže zachovať si svoj pozitívny prístup a dobrú náladu aj napriek spoločnosti negatívnych ľudí, ktorých nálada rýchlo môže preskočiť aj na vás:

1. Akceptujte to a vytlačte negatívne myšlienky
Ak začnete myslieť negatívne pre vplyv vášho priateľa, prvým krokom je nepopierať to, ale akceptovať. Snažte sa potom negatívne myšlienky vyhnať z mysle podporujúcimi slovami venovanými samému sebe. Hovorte si, že nebudete prijímať negatívne emócie danej osoby. Buďte k sebe dobrí a opakujte si pozitívne mantry.

2. Hranice sú dôležité
Uistite sa, aby boli vaše potreby naplnené. Často zabúdame na seba, keď sme zahrnutý v dráme niekoho iného. Zamerajte sa na aktivity, ktoré máte radi. Tiež obmedzte využívanie technológií. Večer by ste sa ich mali vzdať. Často práve vtedy dokážu ľudia rozoberať svoje problémy až do noci. A vy potrebujete oddych od ich problémov aj od samotných technológií. Večer tak venujte oddychu.

3. Vďačnosť nadovšetko
Buďte k sebe milí a keď máte zlú náladu, nebičujte sa prehnanou kritikou. Upevnite si svoj pozitívny pohľad tým, že budete oceňovať všetko, čo vo svojom živote máte. Buďte za to vďační a vyjadrujte aj vzájomnú vďačnosť s osobou, ktorá je negatívne. Podobne, ako nálada, aj vďačnosť je nákazlivá.

4. Dajte im priestor a pokúste sa zmeniť ich zmýšľanie
Ak musíte počúvať o frustrácii danej osoby, tak jej nechajte pár minút na to, aby sa vyrozprávala a potom zmeňte tému. Neprikyvujte pritom, lebo tým len podporujete a upevňujete dané správanie. Skôr sa ho snažte zmeniť a podporujte pozitívne diskusie. Podporte danú osobu a snažte sa ju priviesť na stranu pozitivizmu.

5. Zvážte, či ide o osoby, ktoré chcete mať v živote
Nie je príjemné končiť priateľstva a nikto to nerobí rád. Ak vám však daná osoba do života prináša len negativizmus a máte podozrenie, že by mohla byť toxická, tak by ste si mali prehodnotiť, či ju chcete mať vo svojom živote. Niekedy postačí, ak obmedzíte čas, ktorý s ňou trávite, niekedy je potrebné dať koniec celému priateľstvo.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist