Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Úspech.MNE.sk

Zdravie & vitalita 14. 04. 2018

Oreganový olej poráža plesne aj baktérie

ikonka
Dlho bol považovaný za jednu z najväčších zbraní alternatívnej medicíny, no teraz sa jeho popularita rozrastá aj za jej hranice. Pomaly sa čoraz viac ľudí stretáva s oreganovým olejom, ktorý so sebou prináša niekoľko zdraviu prospešných účinkov.

Oregano je samo o sebe prírodným antibiotikom a jedným z dôvodov, prečo sa ľudia v Stredomorí dožívajú vyššieho veku a žijú zdravší život. Olejový výťažok z tejto rastliny totiž zabíja neželané baktérie, parazity, vírusy a pôsobí ako mocné antihistaminikum. A to nie je všetko.

Najnovšie výskumy ukazujú, že je rovnako efektívny proti kolitíde ako lieky na predpis, pričom nemá žiadne nebezpečné vedľajšie účinky. Dokonca je schopný zúčastňovať sa regenerácie buniek pečene.

Oreganový olej je vyrobený z listov a kvetín divoko rastúceho oregana, ktoré sa nachádza v odľahlých častiach hornatých regiónov Stredomoria, kde je veľmi malé znečistenie. História jeho takéhoto spracovania siaha do dôb starovekého Grécka, kde bol olej využívaný na liečenie infekčných ochorení.

V súčasnosti sa aj v našich obchodoch predáva oregano, no to nie je divoko rastúce a nemá takú liečebnú hodnotu. Najlepšie je tak čerpať jeho výhody z oleja. Podstatný je uňho obsah dvoch kľúčových látok – karvakrolu a thymolu. Práve karvakrol je mimoriadne silnou antimikrobiálnou látkou, ktorá zabíja baktérie, vírusy, infekcie a rôznych parazitov.

Jeho zloženie, v ktorom nájdeme aj borneol, kyselinu rozmarínovú, steroly, terpenoidy, vitamíny A a C, ako aj flavonoidy, spôsobuje, že je silným antioxidantom, ktorý chráni bunky pred voľnými radikálmi, a teda aj rakovinou. Takisto detoxikujo a prečisťuje telo.

Oreganový olej je vítanou alternatívou k antibiotikám a dokonca vám aj lepšie pomôže, ak vás trápia niektoré kvasinkové ochorenia či baktérie Staphylococcusa. Pomáha aj pri tráviacich problémoch, pri zápche, pri hnačkách, ale aj pri problémoch so žlčníkom, infekciách dýchacích ciest, astme, alergii, zápale stredného ucha a významne aj pri kožných problémoch, ako sú ekzémy, akné, kožné plesne a podobne. Pomáha aj znižovať záchvaty epilepsie, reumatizmus a bolesti hrdla.

Za jeho výhody však zaplatíte aj cenou, ktoré nie je na naše pomery najnižšia. Ak si ho však kúpite, môžete ho používať vnútorne a pri kožných problémoch aj povrchovo. Odporúčané dávkovanie je ráno a večer po pol čajovej lyžičky. Väčšine ľudí nerobí problémy, no mali by sa mu určite vyhnúť tehotné a dojčiace ženy. Pri deťoch treba tiež zachovať obozretnosť a dávky znížiť.


Nahlásiť chybu
Mohlo by vás zaujímať:
mal-by-byt-vas-zoznam-uloh-na-papieri-alebo-v-telefoneMal by byť váš zoznam úloh na papieri alebo v telefóne?tvrdou-pracou-mozete-vykompenzovat-nedostatok-talentuTvrdou prácou môžete vykompenzovať nedostatok talentu co-su-to-antioxidanty-a-na-co-sluziaČo sú to antioxidanty a na čo slúžia? pat-sposobov-ktorymi-mozete-ziskat-kontrolu-nad-svojim-zivotomPäť spôsobov, ktorými môžete získať kontrolu nad svojím životomzaujimave-statistiky-ktore-zmenia-vas-pohlad-na-bohatstvoZaujímavé štatistiky, ktoré zmenia váš pohľad na bohatstvo
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2018 MNE.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist