Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Vedecky potvrdené dôvody, prečo môže byť slobodným dobre

USPECH.MNE.SK    |    01.11.2018
Šťastné partnerstvá a manželstvá sú kľúčom k úspešnému životu a dokonca majú pozitívny vplyv aj na dĺžku života. Vedci však už prišli aj s dôvodmi, prečo by ani nezadaní ľudia nemali sklápať hlavu. Aj slobodný život má svoje výhody.

Nie každý je stvorený pre vážny vzťah. Či ste slobodní cielene alebo sa stále snažíte nájsť tú správnu polovičku, toto si dôvody, prečo by vás aktuálny stav nemusel byť až taký zlý:

1. Máte úplnú kontrolu nad svojím šťastím - keďže slobodní ľudia majú lepšiu predstavu o svojich vlastných potrebách, môžu si život rozvíjať tak, že v ňom budú šťastnejší. Neriešia žiadne partnerské potreby, nič ich v tomto smere neobmedzuje. Mávajú aj bohatšie priateľstvá a viac sa zaujímajú o rodinu. Štúdie potvrdzujú, že u párov sociálne prepojenie postupne klesá.

2. Môžete byť úspešnejší v práci - bez partnera máte väčšiu voľnosť v kariérnom raste. Nemusíte zohľadňovať jeho názory a jeho túžby. Nemusíte sa viazať na jednu lokalitu. Môžete pracovať dlhšie a skúsiť riskantnejšie kroky, aký je napríklad aj vlastné podnikanie.

3. Pravdepodobnejšie budete v lepšej kondícii - štatistickou analýzou sa zistilo, že zadaní ľudia cvičia menej ako je odporúčaných 150 minút týždenne. Naopak, slobodní a rozvedení boli fyzicky aktívnejší. Dôvodom môže byť snaha byť atraktívnejším pre opačné pohlavie. Každopádne však platí, že slobodní sú v lepšej kondícii a tým prospievajú aj svojmu zdraviu.

4. Môžete mať pokojnejší spánok - túlenie sa v posteli je príjemné, ale môže narúšať aj váš spánok. Partner vás môže v noci zobudiť nečakaným pohybom alebo kontaktom, občas môže niečo povedať zo spánku a v tých horších prípadoch chrápe alebo býva námesačný.

5. Tvoríte si vlastný harmonogram - bez partnera, ktorý by vás obmedzoval, môžete vytvárať svoj vlastný harmonogram prakticky len podľa vlastných potrieb. Ak si odmyslíme prácu alebo školu. Voľný čas je len váš a je na vás, ako ho strávite.

6. Nie ste taký zraniteľní - slobodnejší ľudia nie sú takí zraniteľní, pretože sa nemusia obávať o partnerov, prípadne potomkov. Bývajú tiež mentálne silnejší, pretože sa musia naučiť zvládať stres samostatne. A pokiaľ ide o stres, ani ten ich tak nezaťažuje – nemusia sa starať o nikoho iného, takže nutne nemusia zarábať tak veľa peňazí, ako keby mali rodinu.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1388
EUR-CZK
25.557
EUR-HUF
324.49
EUR-PLN
4.2563
EUR-GBP
0.89485
Neprehliadnite
Citát dňa
„Nie je to o tom, čo sa ti prihodí, ale o tom, ako na to zareaguješ.“
- Epictetus

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist