Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Päť dôvodov, prečo požiadať o zvýšenie platu

Frustruje vás, keď vidíte, ako sa zo zvýšenia platu teší váš kolega, ktorý nie je o nič lepší, ako ste vy? Viete o tom, že si práve položil základy možného povýšenia, kým vy len stojíte v úzadí? Je čas zobrať život do svojich rúk.

Neprizerajte sa, ako sa druhý tešia z úspechov v práci. Ak ste poctivým pracantom a myslíte si, že máte nárok na vyšší plat, neváhajte, stretnite sa so šéfom a požiadajte ho o zvýšenie vašej mzdy. Ak odmietne, život sa nekončí. Ak povie áno, môžete získať viac výhod, ako len viac peňazí na bankovom účte. Napríklad týchto päť:

1. Podporí to vaše sebavedomie - už samotné požiadanie o zvýšenie platu vám dodá novú dávku sebadôvery. A ak dopadne úspešne, so sebadôverou to urobí zázraky. Ak si ju budete následne udržovať, budete môcť dosiahnuť viac úspechov. Často totiž platí, že práve tí sebavedomejší, sú aj úspešnejší.

2. Dáte o sebe vedieť - je ľahké cítite sa bezmocne, keď ste ticho. Na vašom hlase záleží a žiadosťou o zvýšenie platu to dáte jasne najavo. Navyše, prípravou na debatu o zvýšení platu si pripomeniete, akí dobrí ste v tom, čo robíte.

3. Uvidíte, na čom ste - zistíte, ako si vás nadriadený alebo firma cení. Buď si svoju pozíciu vo firme posilníte a uvidíte, že máte pre ňu cenu, alebo zistíte, že by ste sa možno mohli poobzerať po lepšej alternatíve. A to je lepšie vedieť skôr, ako neskôr.

4. Pripomeniete šéfovi, ako tvrdo pracujete - len tým, že privediete pozornosť šéfa na to, ako tvrdo pracujete, získate väčšiu šancu na napredovanie a tiež sa bude viac oceňovať váš talent, čas a zručnosti. Pripomeniete tým, akí ste cenní, čo môže rozhodovať napríklad aj vtedy, keď sa bude rozhodovať o prepúšťaní.

5. Naštartuje to rozhovory o povýšení - ak by vaša žiadosť padla na úrodnú pôdu, zvýšite tým pravdepodobnosť toho, že vás budú pri budúcej príležitosti zvažovať aj na povýšenie. Dáte tým vedieť, že ste nie len pracovití, ale aj iniciatívni a viete sa chopiť kormidla. Zlepšujete si tým pozíciu do budúcna.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist