Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Jedlá, ktoré pomôžu vášmu mozgu a vašej nálade

USPECH.MNE.SK    |    20.06.2019
Zvýšte si pravdepodobnosť, že si zachováte váš mozog v dobrej kondícii po zvyšok vášho života. Stačí pravidelne konzumovať tie správne jedlá. Jedlá, ktoré vám prinášame v tomto článku.

Nasledujúce jedlá vás pomôžu udržať v dobrej mentálnej kondícii:

1. Avokádo – napriek tomu, že obsahuje veľa tukov, je avokádo prospešné pre vaše srdce, pričom podporuje aj tok krvi do mozgu. Tiež vám však dokáže pozdvihnúť náladu. Najlepšie na tom je, že sa dá využiť najrôznejšími možnými spôsobmi.

2. Bobuľovité ovocie – či ide o čučoriedky, jahody, maliny či brusnice, bobuľovité druhy ovocia majú veľa užitočných látok, ktoré vo všeobecnosti posilnia vašu imunitu. Majú protizápalové účinky, antimakteriálne a znižujú riziko rakoviny. Okrem toho zlepšujú motorické a kognitívne funkcie.

3. Datle – tento druh ovocia pravdepodobne veľmi často nekonzumujete, ale ide o zdravé ovocie, ktoré vás nasýti a zníži chuť na sladké. Okrem toho vám dodá veľa užitočnej energie a koncentrácie. Obsahujú aj vitamín B6 a horčík, vďaka čomu zlepšujú vaše kognitívne funkcie a pozornosť.

4. Orechy – orechy vás nasýtia a sú zdravé. Je známe, že hlavne vlašské orechy majú pozitívny vplyv na váš mozog a podľa viacerých štúdií podporujú vaše kognitívne funkcie. Okrem nich aj mandle a lieskové orechy efektívne podporujú náladu a znižujú pocit hladu. Pozor si však pri prijme hocakého druhu orechov treba dávať na ich nadmerný príjem – sú veľmi kalorické.

5. Tmava čokoláda – tmavá čokoláda má antioxidačné vlastnosti a obsahuje aj niekoľko prírodných stimulantov, vrátane kofeínu, ktoré vám zvýšia energiu, pozornosť a koncentráciu. Tiež stimuluje produkciu endorfínov, vďaka ktorým sa budete cítiť lepšie. Taktiež však treba konzumovať čokoládu s mierou.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1096
EUR-CZK
25.843
EUR-HUF
331.53
EUR-PLN
4.3248
EUR-GBP
0.89093
Neprehliadnite
Citát dňa
„Najviac strachu som si v živote prežil kvôli veciam, ktoré sa nakoniec nikdy nestali.“
- Mark Twain

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist