Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Ako získať viac zjednodušením svojho života?

Je čas urobiť si poriadok vo svojom dome i v živote. Určite sa nájdu veci, ktoré nepotrebujete. Pravdepodobne toho vlastníte až príliš veľa, a pritom, ak by ste sa toho zbavili, mohli by ste si paradoxne svoj život o čosi viac obohatiť.

Všetci chceme získať kontrolu nad svojím životom a zjednodušenie je jedna z možností, ako to aspoň čiastočne dosiahnuť. V živote toho nepotrebujeme až tak veľa a množstvo vecí uchovávame zbytočne.

Nepoužívate to? Zbavte sa toho.
Keď sa snažíte zorganizovať a upratať domácnosť, vytrieďte si veci, ktoré nepoužívate a ktoré sú už pre vás zbytočné. Potom sa opýtajte, či by nemohli poslúžiť niekomu inému. Zmeňte svoj pohľad na vec a prídete na to, že nimi môžete urobiť radosť mnohým ľuďom. Máte doma cvičebné náčinie, na ktoré padá prach? Máte v skrini oblečenie, ktoré nenosíte? Venujte ich niekomu. Zbavíte sa nepotrebného a potešíte niekoho iného. A to by vás malo hriať pri srdci.

Spomienky sú vo vašej hlave, nie vo veciach
Ak máte problém rozlúčiť sa s niektorými predmetmi, uvedomte si, že k šťastiu vás materiálno nedovedie. Všetko je to o vašom myslení. A to platí aj pri veciach, ktoré majú pre vás sentimentálnu hodnotu. Spomienky nie sú uložené v tých predmetoch, sú vo vašej hlave. Neprídete o ne, keď prídete o daný predmet. Zostanú stále vo vás. Tie predmety vám nebudú chýbať ani zďaleka tak, ako by ste možno čakali.

Vypnite počítač a vráťte sa do reality
V súčasnosti nie je problémom vytvoriť si závislosť na moderných technológiách. Vďačíme za to predovšetkým sociálnym sieťam, akou je Facebook. Udržiavame sa vďaka ním s kamarátmi, rodinou, dozvedáme sa novinky zo života iných, narážame na zaujímavé odkazy na články. Na druhú stranu, Facebook môže byť aj zdrojom negatívnym myšlienok a budiť u vás dojem, že iní ľudia si užívajú viac ako vy. Skúste však vypnúť počítač, odložiť mobil a vrátiť sa späť do reálneho života. Jednoduché aktivity, akú sú prechádzky, čítanie kníh, cvičenie, rozhovory z očí do očí, vás naplnia omnoho viac.

Niekedy je aj ničnerobenie prospešné
Rozmýšľate, čo budete robiť v nedeľu? Ako si naplníte harmonogram, aby ste toho pred novým pracovným týždňom ešte veľa stihli, aby ste sa mohli pochváliť v práci a mať pocit, že žijete? Čo takto nerobiť nič? Aj ničnerobenie vie byť prospešné. Umožní vám oddýchnuť si nie len fyzicky, ale ja mentálne. Poskytne priestor na premýšľanie a dá priestor na vznik nových nápadov. Naučí nás, že sa skutočne nemáme kam ponáhľať a môžeme si život vychutnávať aj bez stresu.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist