Úspech.MNE.sk

Osobný rast 05. 04. 2018

Ako získať viac zjednodušením svojho života?

ikonka
Je čas urobiť si poriadok vo svojom dome i v živote. Určite sa nájdu veci, ktoré nepotrebujete. Pravdepodobne toho vlastníte až príliš veľa, a pritom, ak by ste sa toho zbavili, mohli by ste si paradoxne svoj život o čosi viac obohatiť.

Všetci chceme získať kontrolu nad svojím životom a zjednodušenie je jedna z možností, ako to aspoň čiastočne dosiahnuť. V živote toho nepotrebujeme až tak veľa a množstvo vecí uchovávame zbytočne.

Nepoužívate to? Zbavte sa toho.
Keď sa snažíte zorganizovať a upratať domácnosť, vytrieďte si veci, ktoré nepoužívate a ktoré sú už pre vás zbytočné. Potom sa opýtajte, či by nemohli poslúžiť niekomu inému. Zmeňte svoj pohľad na vec a prídete na to, že nimi môžete urobiť radosť mnohým ľuďom. Máte doma cvičebné náčinie, na ktoré padá prach? Máte v skrini oblečenie, ktoré nenosíte? Venujte ich niekomu. Zbavíte sa nepotrebného a potešíte niekoho iného. A to by vás malo hriať pri srdci.

Spomienky sú vo vašej hlave, nie vo veciach
Ak máte problém rozlúčiť sa s niektorými predmetmi, uvedomte si, že k šťastiu vás materiálno nedovedie. Všetko je to o vašom myslení. A to platí aj pri veciach, ktoré majú pre vás sentimentálnu hodnotu. Spomienky nie sú uložené v tých predmetoch, sú vo vašej hlave. Neprídete o ne, keď prídete o daný predmet. Zostanú stále vo vás. Tie predmety vám nebudú chýbať ani zďaleka tak, ako by ste možno čakali.

Vypnite počítač a vráťte sa do reality
V súčasnosti nie je problémom vytvoriť si závislosť na moderných technológiách. Vďačíme za to predovšetkým sociálnym sieťam, akou je Facebook. Udržiavame sa vďaka ním s kamarátmi, rodinou, dozvedáme sa novinky zo života iných, narážame na zaujímavé odkazy na články. Na druhú stranu, Facebook môže byť aj zdrojom negatívnym myšlienok a budiť u vás dojem, že iní ľudia si užívajú viac ako vy. Skúste však vypnúť počítač, odložiť mobil a vrátiť sa späť do reálneho života. Jednoduché aktivity, akú sú prechádzky, čítanie kníh, cvičenie, rozhovory z očí do očí, vás naplnia omnoho viac.

Niekedy je aj ničnerobenie prospešné
Rozmýšľate, čo budete robiť v nedeľu? Ako si naplníte harmonogram, aby ste toho pred novým pracovným týždňom ešte veľa stihli, aby ste sa mohli pochváliť v práci a mať pocit, že žijete? Čo takto nerobiť nič? Aj ničnerobenie vie byť prospešné. Umožní vám oddýchnuť si nie len fyzicky, ale ja mentálne. Poskytne priestor na premýšľanie a dá priestor na vznik nových nápadov. Naučí nás, že sa skutočne nemáme kam ponáhľať a môžeme si život vychutnávať aj bez stresu.

Ďakujeme, že ste si našli čas a prečítali tento článok. Dúfame, že vás o niečo obohatil. Ak sa chcete rozvíjať spolu s nami, staňte sa na naším fanúšikom na Facebooku a pokojne dajte o nás vedieť aj známym.
Od pondelka do soboty, články, ktoré zlepšia váš život...


Nahlásiť chybu
Mohlo by vás zaujímať:
osem-pravd-o-posilnovani-ktore-by-ste-mali-poznatOsem právd o posilňovaní, ktoré by ste mali poznaťako-povedat-pravdu-bez-toho-aby-ste-vyzerali-hruboAko povedať pravdu bez toho, aby ste vyzerali hrubo? ako-usetrit-na-elektrineAko ušetriť na elektrine? 5-zvykov-ktore-vas-drzia-daleko-od-uspechu5 zvykov, ktoré vás držia ďaleko od úspechu styri-dovody-preco-male-firmy-neuspejuŠtyri dôvody, prečo malé firmy neuspejú
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Citát dňa
„Genialita je 1% inšpirácie a 99% potu. “
- Thomas Alva Edison
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2018 MNE.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist