Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Čo robiť, ak o sebe začneme pochybovať?

SLOVAKFITNESS.SK    |    12.08.2019
Všetci máme občas tie momenty, keď začneme o sebe pochybovať. Môže to trvať hodiny, dokonca dni či týždne. Ako sa z tohto ťažkého obdobia dostať? Čo robiť, aby ste znovu dostali život pod kontrolu?

Ak vás neúspech donúti o sebe myslieť v zlom alebo ak sa obávate, že nemáte na to, aby ste zvládli výzvu čakajúci pred vami, spomeňte si na nasledujúcich päť tipov, ktoré vám krok po kroku pomôžu nájsť stratenú rovnováhu:

1. Nesúďte vaše myšlienky
Nie sme našimi myšlienkami. Ak si pomyslíte, že by ste niekomu najradšej vrazili a neurobíte tak, nerobí to z vás násilníka. Znamená to len, že máte myšlienku, ktorá pomáha vyventilovať váš hnev. Preto nerobte z myšlienok viac, ako sú.

2. Majte vlastnú mantru
Mantra dokáže byť veľmi nápomocná a dokáže nás usmerniť. Nájdite si nejaká svoju mantru, ktorá vám pomôže prechádzať životom. Opakujte si ju, keď na vás príde ťažšie obdobie. Hovorte si dokola napríklad: „Ja som strojcom svojho osudu. Ja rozhodujem o tom, čo urobím a zlyhania sú pre mňa len krokmi ku konečnému úspechu.“

3. Vnímajte vonkajší ruch
Keď už ste v prítomnom momente vďaka opakovaniu svojej mantry, pokúste sa v ňom zostať tak, že budete vnímať ruch okolo vás. Počúvajte zvuky. Počúvajte zvuk chladiča na počítači, zvuk chladničky, štebot vtákov, prechádzajúce autá... Spomalí sa vám dych a vy sa upokojíte.

4. Zamerajte sa na niekoho iného
Keď o sebe pochybujete, vaše myšlienky sú vami ako posadnuté. Preto ich musíte presmerovať na inú osobu. Zamerajte svoju pozornosť na niekoho iného. Ak sa cítite bezmocne, podajte nikomu pomocnú ruku. Budete sa cítiť lepšie a niekomu pomôžete.

5. Pamätajte, že najdôležitejšia je prítomnosť
Pomôžte si tým, že si neustále budete pripomínať, že minulosť je minulosťou a už ju nezmeníme. Pomôžte si tým, že si neustále budete pripomínať, že budúcnosť si tvoríme tým, ako myslíme v prítomnosti. Prítomnosť je ta najdôležitejšie, nezaťažujte sa tým, čo bolo alebo ešte horšie – tým, čo by MOHLO byť.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1113
EUR-CZK
25.673
EUR-HUF
331.59
EUR-PLN
4.2855
EUR-GBP
0.86840
Neprehliadnite
Citát dňa
„Nikdy sa nevzdávajte, pretože práve v tomto bode sa príliv obráti.“
- Harriet Beecher Stowe

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist