Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Päť zvykov, ktoré vás udržia vysoko motivovaných

Kým niekto si dokáže prirodzene udržovať svoju motiváciu na vysokej úrovni, niekto iný s tým má zase problémy. To je normálna skutočnosť. Ak však budete každý deň dodržiavať nasledujúce zvyky, nakopne vás to a udrží motiváciu vysoko.

1. Hneď ráno splňte jednu úlohu - tento zvyk bude mať ohromný vplyv na vašu energiu. Ak krátko po zobudení splníte jednoduchú úlohu, nakopne vás to pre zvyšok dňa. Môže ísť o ľahké cvičenie alebo len prípravu raňajok. Toto je ten správny prvý krok, ktorý urobíte na svojej dennej ceste.

2. Spojte aj malé úlohy s vašimi hodnotami - niekedy je ťažké udržať motiváciu pri vykonávaní malých úloh, ktoré sa na pohľad zdajú ako menej podstatné. Aj im však musíte priradiť nejakú hodnotu. Aj tie musia byť zosynchronizované s vaším cieľom a najmä vašimi hodnotami. Ak budete mať dojem, že k niečomu prispievajú, budete mať viac energie na ich dokončenie.

3. Používajte papierový zoznam úloh - pocit zadosťučinenia po splnení nejakej úlohy najlepšie nadobudnete, ak si úlohu jednoducho vyškrtnete zo zoznamu úloh. A nič nie je lepšie, ako keď to urobíte fyzicky perom na papierovom zozname. Dodá vám to energiu a každou vyškrtnutou položkou aj motiváciu splniť zmenšujúci sa zvyšok úloh na zozname.

4. Prijmite zodpovednosť - ak prijmete zodpovednosť za svoju prácu, zmení sa vaša perspektíva a zvýši vaša motivácia. Ak si budete vedomý toho, že konečný výsledok záleží na vašej snahe, dokáže to zvýšiť urgenciu i motiváciu.

5. Buďte milí k ostatným - možno sa to zdá ako najmenej významný bod v tomto prehľade zvykov, ale ak budete k ostatným milí a súcitní, potom sa budete cítite lepšie i motivovanejšie. Pozdravte kolegov, povzbuďte ich, buďte k nim milí. Vráti sa vám to.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2022 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist