Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Sedem jednoduchých spôsobov, ako poraziť prokrastináciu

Chorobné odkladanie dôležitých úloh na neskôr je známe pod pojmom prokrastinácia, ktorý sa udomácnil aj v našich končinách. Sklon odkladať povinnosti je pritom pre človeka ako takého typický. Ako proti nemu bojovať, aby sme dosahovali výsledky efektívnejšie?

Úspech prichádza z disciplinovanej a trpezlivej práce. Väčšina úspešných ľudí sa naučila žiť produktívne. Naučila sa, neodkladať veci na „zajtra“. K tomu vám môže pomôcť aj nasledujúcich sedem tipov:

1. Dajte si pracovisko do poriadku – v prvom rade by ste si mali vytvoriť produktívne prostredie. To znamená, že by ste na ňom mali mať čo najmenej vizuálneho neporiadku a všetky dôležité veci zorganizované a hneď na dosah.

2. Väčšie úlohy si rozložte na menšie – od niektorých úloh nás odrádza ich komplexnosť. Pomôže, ak si ich rozložíte na čo najmenšie kúsky. Potom si prechádzajte jeden po druhom. Splnenie predošlého by vás malo motivovať aj k vykonávaniu ďalšieho.

3. Zabudnite na multitasking – nerobte viac vecí naraz. Stanovte si na jednu činnosť určitý čas a snažte sa ju do jeho vypršania dokončiť.

4. Odmeňujte sa za výkon – koncentrujte sa a pripomínajte si, že keď prácu odvediete, keď dosiahnete svoje ciele, tak budete odmenení.

5. Buďte tvrdohlaví – ak zabránite ostatným i samému sebe zmeniť kurz, ktorí ste si vybrali, dosiahnete sa k cieľu omnoho rýchlejšie. Uvedomte si, že ak nebudete odkladať povinnosti, skôr budete úspešní a šťastnejší. Nenechajte sa rozptyľovať.

6. Zaznamenávajte si premárnený čas – niekedy vás zobudí to, keď reálne vidíte, koľko času ste premrhali, koľko času ste mohli využiť na produktívnu činnosť a o koľko rýchlejšie ste sa mohli dostať k svojím cieľom.

7. Píšte si ciele a na konci dna si ich zhodnoťte – do každého dňa by ste mali vstúpiť s jasnou predstavou o tom, čo chcete dosiahnuť. Na jeho konci by ste sa zase mali pozrieť na to, čo vám vyšlo a čo nevyšlo. Ak vaše činy nesmerujú k dosiahnutiu vášho väčšieho cieľa, mali by ste niečo zmeniť.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist